EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-09-2019 18:01

Her Öğrenciye Bir Fidan

Erdemli İlçesi Kösbucağı İlkokulu Bahçesine On Yıl Önce öğrenciler tarafından Dikilen Zeytin Ağaçları Bir Ton Zeytinyağı veriyor

Her Öğrenciye Bir Fidan

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük yaptığı açıklamada, "Aynı okula öğrencilerimiz tarafından 10 yıl önce 500 adet zeytin fidanı dikilmişti. Şimdi o zeytin fidanları serpildi ve koca ağaç olup meyve vermeye başladı. Zeytin ağaçlarından toplanan meyvelerden yaklaşık 1 ton zeytinyağı elde edilmeye başlandı. Bu okulumuz için iyi bir gelir. Artık uygun olan okullarımızın bahçelerine zeytin fidanı ve keçiboynuzu fidanı dikeceğiz. Hem okullarımızın çevresi yeşillendirilecek hem de ağaçların meyvesinden istifade etmiş olacağız.

Daha önce zeytin fidanı diktiğimiz Kösbucağı ilk ve ortaokulumuzun bahçesine bin adet daha zeytin, yaban mersini ve keçiboynuzu diktik. Böylece hem öğrencilerimize çevreyi sevdirmeyi hem de meyveli ağaç yetiştirmeyi öğretmiş oluyoruz. Bu vesile ile yeni eğitim ve öğretim yılı eğitim camiasına hayırlı olsun’’ dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum.’’ dedi.

Okul Bahçesine Zeytinleri diken O zamanki okul Müdürü Mehmet Taş'ta fidanların ağaç olması ve meyve vermesinden duyduğu gururu ve memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.