GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2019 18:53

Erdemli'de Vekaletle Kesilen Kurban Etleri Bin Aileye Ulaştı

Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay Nüfusu Oranında Vekaletle Kurban Kesiminde Rekor Kıran Erdemli’de bin aileye dağıtım yapıldığı belirterek “Teşekkürler Erdemli” dedi.

Erdemli'de Vekaletle Kesilen Kurban Etleri Bin Aileye Ulaştı

Müftü Dr. Hayri Erenay yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız ihtiyaç duyulan her yardım için elini uzatmıştır ve inşallah uzatmaya da devam edecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte 1993 yılından itibaren vekâletle kurban kesim organizasyonu yapmaktadır. Bu manada Türkiye Diyanet Vakfı; milletimizin kurban vekâletlerini, emanet bilinciyle, titizlik ve şeffaflıkla, dinimizin esaslarına uygun olarak, güven ve emanete riayet şiarıyla yerine getirilmiştir. Kurbanlar, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Müftülüğümüzde görev yapan din görevlilerimizle, vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde yerine getirilmiştir.

Kurban ibadeti ile amacımız yardımlaşma ve dayanışma ruhu ile bayram sevincini her eve ve herkese taşıyarak birlik ve beraberliğimize, kardeşlik ve muhabbetimize güç katmak, onlarla gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturmaktır.

‘’Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla heyecan ve özveri ile her yıl hep birlikte gayret ettik ediyoruz. 2019 yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında bu yıl Erdemli’de yurt içi ve yurt dışına gönderilmek üzere 594 vekâletle kurban Türkiye Diyanet Vakfı genel merkezine gönderildi. Hayırsever insanlarımızın Erdemli’de kesilip ilçemizdeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırılmak üzere verdikleri 195 vekâlet kurban Erdemli de kesildi ve yaklaşık 1000 ihtiyaç sahibi ailenin sevincine ortak olduk.

Bu sevince ortak olan tüm Erdemli’li hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik çalışmasının bir örneği olan bu organizasyonda görev alan tüm Erdemli Müftülüğü personeline de teşekkür ediyoruz” dedi.