SPOR
Giriş Tarihi : 31-08-2019 23:49   Güncelleme : 01-09-2019 01:10

Futbol Şenliğinde Şampiyon Kayacı

Erdemli Kaymakamlığı tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Mahalleler arası futbol turnuvası finali Kayacı Lütfi Elvan Spor Tesislerinde yapıldı. Finalde Koramşalı’yı 1-0’lık skorla yenen Kayacı Şampiyon oldu.

Futbol Şenliğinde Şampiyon Kayacı

6 Temmuzda başlayan, 36 mahallenin katıldığı ve 118 maçın oynandığı Turnuvada 31 Ağustos Cumartesi günü saat 15,30’da Hüsametli – Çiftepınar’ın oynayacağı 3. Maçı ile başlayacakken Çiftepınar’ın maça çıkmaması sonucunda hakemliğini Öğretmenevi Müdürü Milli Hakem Mehmet Güven yaptı.  Hüsametli – Şöhretler karması maç yaptı.

Final Maçında Koramşalı ile karşılaşan Kayacı ikinci yarıda attığı tek golle şampiyonluk kupasına uzandı. Turnuvaya ev sahipliği de yapan Kayacı kupayı köylüleri ile birlikte kaldırdı.

Final Maçının başlama vuruşunu Mersin Valisi Ali İhsan Su, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu birlikte yaptı.

Final Müsabakalarına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Erdemli Kaymakamı Avni Kula.  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Erdoğan.  AK Parti Mersin İl Başkan Vekili Ali Gölcük, AK Parti Erdemli İlçe Başkan vekili Harun Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şampiyonluk Kupasını Kayacı’ya veren Kaymakam Kula yaptığı kısa konuşmada, “Centilmence kazasız belasız bir turnuva geçirdik, emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm takımları ve seyircileri kutluyorum” dedi.

Bu heyecan dolu turnuvanın sonucunda Kayacı şampiyon olurken ikinciliği Koramşalı, üçüncülüğü Hüsametli, dördüncülüğü de Çiftepınar kazandı.

En centilmen takım Batı Sandal takımı olurken, en centilmen taraftar ise başından sonuna maçları kaçırmayıp takip eden Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin’in 84 yaşındaki annesi Meryem Şahin’e verildi.

Turnuvanın başından itibaren canla başla çalışan ve organize eden Abidin Arslan, Hüseyin Uçgun ile Mustafa Kale’ye gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Erdemli 15. Mahalleler arası Futbol Turnuvası komite Başkanlığını İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Kılıç’ın yaptığı ve Komite Üyeleri Abidin Arslan, Kamil Boran, Mehmet Güven, Derviş Çömez güzel bir turnuva geçirerek kazasız belasız bitirmelerinden dolayı vatandaşların takdirini kazandı.