GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2019 23:13

Kızkalesi Merkezli 9 İlde Fuhuş Operasyonu

Kızkalesi merkezli 9 ilde düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden ikisi kadın 13 kişi çıkartıldıkları Erdemli adliyesinden cezaevine gönderildi. Operasyonun ana merkezinin ise Kızkalesi olduğu bildirildi.

Kızkalesi Merkezli 9 İlde Fuhuş Operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Kızkalesi merkezli olmak üzere Mersin, Antalya, Adana, Hatay, Konya, Gaziantep, Aksaray, Bingöl ve Niğde'de eş zamanlı operasyon düzenledi.


Belirlenen adreslere baskın düzenleyen polis, "fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek suçu" ndan 15 şüpheliyi gözaltına aldı.

Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların adliyeye sevki sırasında bir gazetecinin şüphelilerden A.K'ye "sosyal medya hesabında imam cübbesi giyip, 'Doğru yolu buldum' paylaşımında bulunmasını hatırlatması üzerine A.K, "Bizim suçumuz ve korkumuz yok. Buldum tabii. Her zaman buluyorum" yanıtını verdi.


Zanlılardan A.Ç, A.Z, E.E, A.K, E.T, R.K, M.D, S.K, M.A, A.Ç, J.R, F.N.K. ve S.E. nöbetçi sulh ceza hakimliğine tutuklanırken, iki şüpheli de serbest bırakıldı.


Öte yandan operasyon kapsamında fuhşa sürüklenen Suriye, Fas ve Özbekistanlı yabancı uyruklu 6 kadın sınır dışı edilmek üzere Mersin İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Operasyonda ayrıca denetlenen otel, bar ve masaj salonlarına 30 bin 106 lira idari para cezası kesildi.