GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2019 22:59

Hacıalanında Muhteşem 30 Ağustos Kutlaması

Erdemli Belediyesi “Geleneksel 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları”nı Hacıalanı Yaylası’nda binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirdi. Etkinliğin gündüz bölümünde güreş müsabakaları gerçekleştirilirken akşam programında, Mehteran Konseri ve ünlü sanatçı Deniz Toprak sahne aldı. Deniz Toprak meydanı dolduran kalabalığı adeta coşturdu.

Hacıalanında Muhteşem 30 Ağustos Kutlaması

Erdemli Belediyesi, gelenekselleştirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında muhteşem bir organizasyona daha imza attı. Etkinliğin gündüz bölümünde ata sporu güreş müsabakaları gerçekleştirildi. Hayli çekişmeli geçen müsabakalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Müsabakalarda dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Muharip gazilerle birlikte konuşma yapacağı sahneye gelerek yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu yüce, bu asil millet, sadece kendine karşı sorumlu olmadığının bilinci ile mazlumların umudu olarak Dünya’ya sesini duyuruyor. İşte bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak Dünya’ya nizam vermeye; milli ve manevi değerlerimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkışımız ile atalarımızın bize emanet bıraktığı bu yüce vatana layık evlatlar olmaya devam edeceğiz.

Bu vatanda özgürce yaşıyorsak bunu önce Cenabı Allah'a sonra şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Biz de onlara layık olabilmek için bıkmadan usanmadan 7-24 vatanımız ve milletimiz için çalışmaktayız. Bugün de 30 Ağustos Zafer Bayramımız münasebeti ile Hacıalanı Mahallemizde geleneksel güreş müsabakalarımızı ve konser programımızı gerçekleştiriyoruz. Ben bu vesile ile tüm ülkemizin Zafer Bayramını buradan kutluyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bedel ödeyerek bizlere emanet ettiği bu kutsal emanetin, kıyamete kadar Türk ve Müslüman yurdu olarak kalması için mücadele edeceğiz.

Çünkü biz, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının çok daha ötesinde; Dünyadaki tüm mazlumların umuduyuz. İnşallah Türk’ün mührünü 21.yüzyıla vurup; Dünyadaki tüm mazlumların, tüm soydaşlarımızın kurtuluşuna vesile olacağız.

Bize 30 Ağustos’u emanet eden başta Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şu ana kadar ebediyete intikal etmiş tüm şühedalarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum; gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Emanetlerine gözümüz gibi namusumuz gibi sahip çıkacağımıza söz veriyorum. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum.” Programın sonunda sanatçıya çiçek ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Hacıalanında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Şenliklerine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli Başkan Vekili Harun Kılıç, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, Belediye Meclis Üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek, AK Parti Kadın Kolları üyeleri, Tömük Esnaflar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.