Erdemli esnafına kişisel gelişim eğitimi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli esnafına kişisel gelişim eğitimi

Erdemli Esnaflar Odası ADAPTEKS projesi dahilinde esnafa kişisel gelişim eğitimi verdi.

Erdemli esnafına kişisel gelişim eğitimi
Bu içerik 2713 kez okundu.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Operasyonu (ADAPTESK) projesi kapsamında  Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Manisa, Mersin, Ordu ve Şanlıurfa illerinin  pilot bölge olarak belirlenmesinin ardından başlatılan  Girişimcilik, İşletme, Kişisel Gelişim, İş Organizasyonu, Bilgi ve Veri Toplama, Satış Pazarlama Teknikleri, Müşteri Memnuniyeti, Kaliteli Yönetim Sistemi, İnovasyon, Tescilli Marka ve Verimlilik Yönetimi konuların da Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak ilçedeki esnaflara yönelik eğitimlerin ilki naz kebap salonunda  eğitmen Öner Doğan tarafından müşteri memnuniyeti eğitimi verildi.

Eğitimin açılış konuşmasını başkan Halil Metik yaptı. Metik,  “Dünya değişiyor, ülkemiz değişiyor, yaşamımız, işimiz  değişiyor. Bu değişimin karşısında değil, farkında olmak zorundayız. İşimizi üretimimizi buna göre düzenlemeliyiz. Artık günümüzde üretmek, hatta ucuz üretmek yeterli değil. Müşterinin değişen ihtiyacına ve isteğine cevap vererek onu elimizde tutmalı ya da geri kazanmalıyız. Artık sadakat müşteriden değil ona sürekli yeni, iyi mal ve hizmet sunan işletmeden bekleniyor.  Günümüzde esnaf sanatkar sadece komşusu ile değil; başka şehirdeki, başka ülkedeki hatta başka kıtadaki üretici ile rekabet etmek zorunda.

Artık devir değişti. Sadık müşteri yoktur. Müşterisine sadık, onu anlayan ve ona ihtiyacını sunan işletme vardır" dedi.

Konuşmasının sonunda bu eğitimin ilçe esnafına yarar sağlayacağını umut ettiğini kaydeden Başkan Halil Metik katılımlarından dolayı Erdemli esnafına teşekkür etti. 

erdemli ajans erdemli esnaflar odası halil metik kişisel eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi