GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2019 15:10

Erdemli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı Erdemli ilçesinde de düzenlenen törenle kutlandı.

Erdemli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

Tören Kaymakam Avni Kula ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ayşegül Seda Tabak tarafından okundu. Tabak konuşmasında, ‘’Bugün Cumhuriyetimizin kurulmasına temel teşkil eden 30 Ağustos 1922’de kazandığımız Büyük Zafer’in 97’inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz’’ dedi.

Tabak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bu kutsal toprakları ve bayrağı bizlere emanet eden tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı iletiyor 30 Ağustos Zafer Bayramını Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milleti adına kutladığını söyledi.

Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirleri okumasının ardından İlçe Kaymakamı Avni Kula ile ilçe Belediye Başkanı Mükerrem Tollu kaymakamlık makamında kutlamaları kabul etti.

Törene ilçe kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, AK Parti İlçe Başkan Vekili Avukat Harun Kılıç. MHP ilçe Başkanı Fatih Serin, CHP ilçe başkanı Ali Yardımcı, Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Erdoğan, Muharip Gaziler, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.