KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-08-2019 20:30

Türkülerin Dansı Karaman’ı Mest Etti

Erdemli Belediyesi Türkülerin Dansı Topluluğu davet edildiği Karaman 1. Türk Dünyası Şöleninde sahne alarak Karamanlıları büyüledi.

Türkülerin Dansı Karaman’ı Mest Etti

Bu yıl  birincisi düzenlenen Karaman Türk Dünyası Şöleni, düzenlenen birçok etkinliğin ardından tamamlandı. Binlerce Karamanlının katıldığı ve 4 gün süren şölene Erdemli Belediyesi de destek verdi.

Erdemli Belediyesinin Türkülerin Dansı Topluluğu da şölende sahne alarak, izleyicilerin beğenisini kazandı. Şölenin Cumartesi günü programında sahne alan Zekai Erdemir yönetimindeki Türkülerin Dansı Topluluğu yaklaşık bir buçuk saat süren gösterisinin ardından seyircilerle ayakta alkışlandı.

BAŞKAN TOLLU: SANATA YATIRIM YAPAN BİR BELEDİYEYİZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, önceden yaptıkları yatırımların meyvesini yemenin haklı gururunu yaşadıklarını beyan etti. Erdemli'yi sanatın başkenti yapma yolunda önemli mesafeler aldıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sanatın birçok alanında, Erdemli'yi şaha kaldıracak destekleri olduğunu söyleyerek bu desteklerin artarak devam edeceğini müjdeledi. Bu tür desteklerin Erdemli'nin her alanda gelişebilmesi adına son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Tollu, "Erdemli'nin makus talihini yeniyoruz.

Erdemli,  artık o eski Erdemli değil. Bunu her alanda görebiliyoruz şükürler olsun. Hem fiziki hem kültürel hem sosyal hem de sanatsal alanlarda belediye olarak çok güzel ve güçlü işler yapıyoruz. Bir taraftan da Erdemli'mizin ismini her yerde duyuruyoruz. Tiyatrocularımız, korolarımız derken şimdi de Türkülerin Dansı Topluluğumuz göğsümüzü kabarttı. Karaman'da bizleri en iyi şekilde temsil ettiler, Erdemli'nin gururu oldular. Bu gururu bizlere yaşatan başta Topluluğun Genel Yönetmeni Zekai Erdemir hocam olmak üzere, tüm oyunculara, ailelerine, teknik ekibe, kostümcüye kadar herkese binlerce kez teşekkür ederim. Başarılarının devamı diliyorum." dedi.

KIZKALESİ VE TÜRK BAYRAĞI BİBLOLARI ARMAĞAN EDİLDİ

Etkinliklerde aldığı sahne ile büyük beğeni toplayan Türkülerin Dansı Topluluğunun gösterisi sonunda Genel Yönetmen Zekai Erdemir tarafından, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu adına, Karaman Belediyesine Kızkalesi ve Türk Bayrağı biblosu armağan edildi.  Daha öncesinde de Ermenek Belediyesinin davetlisi olarak Ermenke'te sahne aldıklarını belirten Erdemir, kendilerine destek olan Erdemli Belediye Başkanı Tollu'ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.