GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2019 20:08   Güncelleme : 16-08-2019 20:11

Kızkalesi’nde Turizmci Çifte Bayram Yaşadı

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, özellikle yurt dışından gelen gurbetçilerle Mersin’li turizmcilerin yüzlerinin güldüğünü adeta bu bayramda çifte bayram yaşandığını söyledi.

Kızkalesi’nde Turizmci Çifte Bayram Yaşadı

Kurban Bayramı nedeni ile bayramın 4’ncü günü de Mersin sahillerinin özellikle de Kızkalesi’nin tatilcilerin akınına uğradığını belirten Öztop, yaptığı açıklamada tatili fırsat bilen vatandaşlar, 324 kilometrelik geniş bir sahil bandına sahip olan kentte denizin tadını çıkardıklarını kaydetti.

Özellikle yerli turistlerin tatil ve deniz tercihini Kızkalesi’nden yana kullandığını belirten Öztop, Erdemli ilçesinden Anamur’a kadar uzanan geniş sahil şeridindeki tatil bölgelerine akın eden vatandaşların bazıları  denize girip serinleyerek tatilin tadını çıkarırken kimileri de deniz bisikletine bindi, kimileri de jet skiler ile spor yapmayı ihmal etmediklerini vurguladı.

Yerli turistlerin Doğu Akdeniz’e Özellikle de Mersin sahillerine büyük ilgi gösterdiğini belirten Mehmet Şirin Öztop, otellerdeki doluluk oranlarının en üst seviyeye yüzde 100 çıktığını, Kurban Bayramı hareketliliğinin kendilerini memnun ettiğini ifade etti.

Yerli turist bayramda turizmcilerin yüzünü güldürdü diyen Öztop, ‘’Her yıl ve bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da gurbetçilerimizin gelmesi ile otel, motel ve yıldızlı otellerde yer kalmadı. Her yıl bayram 10 gün önce gelmesine rağmen gurbetçilerimiz her zaman ki gibi turizmcilerimizin yüzünü güldürdü. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği üyeleri başta olmak üzere turizmcilerimiz bu yaz sezonu için tüm hazırlıklarını yapmıştı, sezona hazırlıklı başlamanın büyük faydasını gördük’’ dedi. 

Kızkalesi’nde yaklaşık 5 bin yatak kapasiteli 104 adet otel, motel, pansiyon ve yıldızlı otel tesisinin bulunduğunu belirten Öztop, Hep Ramazan hem de Kurban Bayramında dolu dolu bir sezon geçirdiklerini bu doluluğun Eylül sonuna kadar sürmesini arzuladıklarını kaydetti. 

Tatilcilere trafik kurallarına uymaları önerilerde de bulunan Öztop, ‘’Lütfen güzel bir tatilin ardından acılar yaşamayalım. Gidecekleri yere yarım saat geç gitsinler ancak sağlıklı bir şekilde gitsinler. Tüm tatilcilerimizin bayramını kutluyorum’’ şeklinde konuştu.