GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2019 20:25

Emniyetten Bayram Tatili Tedbirleri

Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı Tedbirlerini açıkladı.

Emniyetten Bayram Tatili Tedbirleri

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklama ile Kurban Bayramı Tatili tedbirlerini şu şekilde açıkladı; “İçişleri Bakanlığımız bilindiği üzere ülkemizde Trafik kazalarının önüne geçebilmek için bir dizi kampanyalar gerçekleştirmiştir. Amaç her yıl meydana gelen trafik kazalarında 10 bin ölüm ve 30 bin civarındaki yaralanmanın önüne geçmektir. Her bayramda olduğu gibi önümüzdeki kurban bayramında da kazaların önüne geçmek için ilimizde de yoğun trafik tedbirleri alınarak denetimler artırılacaktır.

İlimizde ki son 3 yıllık kaza istatistikleri baz alındığında ölümlü kazaların daha çok şehirlerarası yollarda ve özellikle Mut Devlet yol ayrımı, Silifke-D400, Çeşmeli-Silifke ve Pozantı-Tarsus istikametinde meydana geldiği görülmüştür. Bayram tatili boyunca İl genelinin yanı sıra belirtilen bölgelerde de trafik tedbirleri artırılacak olup, Denetimlerde özellikle;

            -Hız,

            -Emniyet kemeri,

            -Cep telefonu,

            -Şerit izleme,

            -Alkol denetimi,

            -Ticari araçlarla dinlenme sürelerine riayet etmeme konularında ağırlıklı olarak denetimler gerçekleştirilerek, dronla trafik denetimlerimizde artırılacaktır.

Ayrıca tarım işçisi taşıyan araçlar ile tarım araçlarına (traktör, biçer döver vs) bayram süresince 24.00 ile 06.00 saatleri arasında trafiğe çıkmalarına izin verilmeyecektir.           

Otogarlarımızda bayram öncesi kontrol ve bilgilendirme faaliyetleri de artırılacaktır. Şehirlerarası otobüslerde ve şehir içi yolcu taşıyan araçlarda sivil personel görevlendirilmek suretiyle habersiz denetimler yapılacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması temennisiyle, rahat, huzurlu ve kazasız bir bayram geçirmelerini dileriz. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”