GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2019 19:06

Ölüm Yoluna Işıklı Yaya Geçidi

Kargıpınarı Mahallesi merkez Camii önünde meydana gelen ölümlü trafik kazası sonrasında bir grup vatandaş, aynı yerde sürekli kaza olduğu gerekçesiyle D-400 Karayolunu bir süreliğine trafiğe kapatmıştı. Buraya ışıklı yaya geçidi yapılması sözü verildi.

Ölüm Yoluna Işıklı Yaya Geçidi

Cuma Namazı çıkışı yolu yine kapatmak isteyen vatandaşlarla Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan görüşerek sorunun en kısa zamanda çözülmesi için çalıştıklarını söyleyerek vatandaşları sakinleştirerek eylem yapılmasını önledi.


Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İsmail Gökçe ile birlikte yaptığı toplantı sonunda konu Mersin Valiliğine aktarıldı.

Halk arasında ‘’Ölüm yolu’’ olarak ta bilinen olay mahalline Işıklı yaya geçidi yapılmasına karar verildi. Yeni Yol bölgesine ise bir alt geçidin yapılacağı ancak turizm sezonu sonunda trafiğin rahatladığı dönemde yapılacağı bildirildi.

Kargıpınarı Mahalle Muhtarı Erkan Ay ise, sürekli kazaların olduğu can kayıplarının yaşandığı, Köprü, Cami karşısı, Yeni yol ve eski belediye binası çevresine ışıklı yaya geçidi yapılmasının kazaları önleyeceğini belirtti. Ay, Dört noktaya ışıklı yaya geçidi yapılması için gerekli yerlere dilekçeyle müracaat ettiklerini dile getirdi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin