Hükümet bizsiz yapamaz
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHükümet bizsiz yapamaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk bir dizi incelemelerde bulunmak üzere geldiği Mersin’de Erdemli ilçe teşkilatını da ziyaret ederek ilçe başkanı Bekir Özsu’dan parti çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hükümet bizsiz yapamaz
Bu içerik 2958 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası hakkında partililerin sorularını cevaplandırdı.

Ziyarette Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Serdar Arslan, Veli Şahman, belediye meclis üyeleri, Ülkü Ocakları Erdemli Başkanı Cevat Şahin, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Hakan AK, MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanı Afife Erdem, MHP ilçe  yöneticileri ve partililer hazır bulundu.

FETÖCÜ darbecilerin 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında ülkenin adeta ipten döndüğünü belirten Öztürk, ‘’Eğer FETÖCÜ’ler hedeflerine ulaşmış olsalardı ne ben burada sizlerle oturup konuşabilirdim ne de sizlerin birçokları burada olurdu, Türkiye bir felaketin eşiğinden döndü. Bundan sonra devleti yönetenlerin daha dikkatli, biraz daha ciddi biraz daha duyarlı ve biraz daha öngörülü olması gerektiğini bu vesile ilgi görmüş ve anlamış olduk.  Hala sıkıntılı durum devam ediyor ve   sıkıntı geçmiş değil. Bu nedenle hem AK Partinin hem de bu ülkenin MHP ve ülkücülere şiddetle ihtiyacı var’’ dedi.

Bir vatandaşın ‘’AK Parti ile ittifaka karşıyız, biz böyle ittifak istemiyoruz’’ şeklindeki bir soruyu cevaplandıran MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, ‘’Arkadaşlar biz ittifak etmiyoruz MHP olarak dik duruşumuzu gösterip devlete sahip çıkıyoruz. Bu ülkenin bu devletin bizlere ihtiyacı var. Bu ülkeyi yok etmek parçalamak isteyen başta FETÖCÜ’ler ve diğer şer odakları olmak üzere demokrasinin beşiği dediğimiz 28 Avrupa ülkesi ve ABD’yi de katın. Sonuçta bir darbe oldu. Demokrasi ile darbenin bir araya gelmesi mümkün mü? Demokrasi havarisi geçinen 28 Avrupa ülkesi nerede ise darbecilere neden darbeyi başarılı kılmadınız diye onları yargılayacaklar. Şunu hiç unutmayın ülkeler arası kesinlikle dostluk olmaz. Olsa olsa menfaatler vardır ama bizimle ortak menfaatlerini koruyup kollayacak kimsede kalmadı. Etrafımız teröristlerle sarılmış bir vaziyette. Her saniye ne olacak endişesi ile yaşıyoruz. Böyle bir ortamda ne AK Partisi ne CHP’si hiçbirisi bizi ilgilendirmiyor. Bizi sadece devletimiz ilgilendiriyor. Dolayısı ile kendimize üç kuruşluk menfaat sağlayacağız diye devletin kura gitmesine kesinlikle göz yumamayız. MHP’nin bu duruşu yeni değil ki. Bu ülke için daha öncede aynı duruşumuzu sergiledik.  MHP’nin dik duruşundan değişiklik yok. Biz devlet ve milletin bekası söz konusu olduğu vakit bizim tavrımız bellidir, bugün de aynı tavrı ortaya koyuyoruz. MHP olarak biz AK Partiden fazla beklenti içine girmiyoruz çünkü bildiklerini okuyacaklar ama dünkü hızları ile gidemiyorlar hesap kitap yapıyorlar.  Felaket bir korku içine girmişler yani korkuları ile hareket ediyorlar. Dolayısı ile buzdolabından çıkan soğuk yoğurdu bile üfleyerek yemeye çalışıyorlar. Neticede birçok hatalar yapıyorlar biz de MHP olarak onları ikaz ediyoruz. Bize daha dikkatli olacağız ve sizlerin ikazlarına kulak asmayacağız diyorlar.’’

Darbe girişimi sonrası haksız yere gözaltına alınan, ihraç edilen ve tutuklananlar hakkında bize 9 bin 700 kişi müracaat etti diyen Öztürk, ‘’Hükümetle bu konuda karşılıklı görüşmeler yapıldı birçok kişi serbest kaldı. Tutuklamalar ve ihraçlar Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapıldığı için yeni KHK’lara ihtiyaç var biz de bu konuda destek veriyoruz. Yani parti olarak boş durmuyoruz. Bunları yeniden inceleyin diyoruz. Eğer ikili ilişki içinde olmazsanız dediklerimizi de yaptıramazdık, yine bildiklerini okuyacaklardı. İlişkilerimiz milletimizin selameti açısından sürecek’’ diye konuştu. 

erdemli ajans erdemli mhp
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi