GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2019 18:50

Kargıpınarı’nda Vatandaş Kaza Sonrası Yol Kesti

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı 15 bin nüfuslu Kargıpınarı Mahallesinden geçen D-400 Karayolu üzerinde bir kişinin trafik kazası sonucu yaşamını yitirmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Kargıpınarı’nda Vatandaş Kaza Sonrası Yol Kesti

Edinilen bilgiye göre, Kargıpınarı Mahallesinin içerisinden geçen D-400 Karayolunda 76 yaşındaki Sabri Gencer isimli bir kişi yolu karşıdan karşıya geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olaya tepki gösteren vatandaşlar ise yolu trafiğe keserek tepkilerini dile getirdiler.

Yol kesilmesi olayında CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır olay yerine gelerek vatandaşlarla görüştü. Öfkeli vatandaşların sakinleşmesini sağlayan Başarır, olayın takipçisi olacağını belirtti.

Başarır, ‘’Yol kesme olayını sosyal medyada gördüm ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanını arayarak durumu bildirdim ve vatandaşlarla görüşmek, olayı yerinde tespit etmek üzere Kargıpınarı’ na geldim. Yaptığım tespitlere göre burada bir ulaşım sorunu var, bu nedenle de vatandaşların haklılıkları var. Burada yol çalışması yapılmış ancak sürekli ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları yaşanıyor, aynı zamanda esnaflarda mağdur. Buradaki olumsuzluğu gidermek için Ulaştırma Bakanlığı, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürümüzle görüşerek biran evvel buradaki sıkıntının giderilmesine yardımcı olacağım. Eğer bir beldede vatandaşın huzuru yoksa bizimde huzurumuz olamaz. Mersin milletvekili olarak konunun takipçisi olacağım’’ dedi.

Milletvekili ile görüşen vatandaşlar sessizce dağıldı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin