GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2019 18:17

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Erdemli Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Erdemli Şubesince Vekaletle Kurban organizasyonu tanıtım toplantısı yapıldı

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

2019 yılı Vekâleten Kurban organizasyonu kapsamında Erdemli İlçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında Erdemli İlçe Müftü Vekili Muhammet Devlet basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasına Erdemli Müftülüğü Kurban Komisyonu üyeleri katıldı.

Yapılan basın toplantısında İlçe Müftü Vekili Muhammet Devlet, ‘’Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Yurtiçinde ve Dünyanın 145 Ülkesinde kesilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, Vekâletle Kurban çalışmalarına Erdemli Müftülüğü olarak başladık.’’ Dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2019 yılı vekâletle kurban kesim bedeli yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlendiğini ifade eden Müftü Vekili Devlet, ‘’Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’’ teması ile 2019 Vekâletle Kurban çalışmalarında geçen yıl gösterilen başarısının vermiş olduğu heyecan ile başladık. Bu yıl hedefimiz geçen yıl yakalanan başarıyı geçmek olacak. Buradaki esas amacımız insanlarımıza aracı olarak kurbanlarını en sağlıklı bir şekilde dünyanın dört bir yanında ve ilçemizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olacaktır. Erdemli Müftülüğü olarak geçen yıl vekâleten kurban organizasyonunda yrut dışında kesilmek üzere 640, Erdemli’de ki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ise İlçemizde 280 kurban keserek 1075 ihtiyaç sahibi eve ulaştırdık.’’ Dedi.

10 Ağustos 2019 tarihine kadar Erdemli Müftülüğü olarak vatandaşlarımızın vekâlet ile kurban bağışlarını almaya devam edeceklerini belirten Devlet, ‘’Bu konuda bütün din görevlilerimiz vatandaşlarımıza yardımcı olacaklar. Bu organizasyonda görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnsanlarımızın daha kolay vekâleten kurban bağışlarını yapabilmeleri için Cumhuriyet Meydanındaki Aile Rehberlik Bürosunda standımızı açtık. Vatandaşlarımızı ihtiyaç sahibi alilerin sevincine ortak olmaya davet ediyoruz ve onlara ‘’Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’’ diyoruz.’’ Dedi.