GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2019 19:18

Başkan Tollu Çevreci Gençlere Teşekkür Etti

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, piknik yaptıkları yerde gönüllü olarak çevre temizliği yapan vatandaşları teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.

Başkan Tollu Çevreci Gençlere Teşekkür Etti

Geçtiğimiz günlerde Hacıalanı Mahallesinde bulunan gölet etrafında piknik yapan bir grup duyarlı vatandaş, bölgede yaptıkları temizlik ile gündeme gelmişlerdi. Yapılan bu davranışa kayıtsız kalmayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, imkânları doğrultusunda gönüllü olarak göletin etrafında temizlik yapan, atıkları toplayan gençlere teşekkür belgesi takdim etti.

Gerçekleştirilen doğa dostu bu faaliyetten sonra Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu daveti üzerine makamında ziyaret eden çevre dostu vatandaşlar, doğa adına gerçekleştirilen her faaliyete öncü olmaya hazır olduklarını ve sloganlarının ‘Akım Değil Eğitim’ olduğunu belirterek, kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiklerini vurguladı.

Gönüllü çevrecilere bu davranışlarından dolayı ziyaret kapsamında teşekkür belgesi takdim eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise, çevre ve doğa konusunda yapılan her çalışmanın yanında olduklarını belirterek, bu duyarlı davranıştan dolayı vatandaşlara teşekkür dileklerini iletti.

Yıl içerisinde TEMA gibi doğayı ve canlıları korumak adına faaliyet yürüten birçok kuruluşla ortak çalışma yürüttüklerini de dile getiren Başkan Tollu, çevre düzenlemesinde kullanılan bitkilerin ve çiçeklerin kendi seralarında üretilmesinden, sahil bandının yeşillendirilmesine kadar çok geniş kapsamda çalışmalar yaptıklarını bildirdi.