KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-07-2019 16:32

Erdemli’de Muhteşem Şiir Gecesi

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Akdenizin kıyısında ‘Erdemin Şairiyim’ adlı şiir gecesi ile şairleri bir araya getirdi.

Erdemli’de Muhteşem Şiir Gecesi

Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen ve Erdemli 33 Sahil Bandı Açık Hava Sahnesinde gerçekleştirilen programa, Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği de destek verdi. 15 şiirin seslendirildiği geceye çok sayıda şair ve yazarın yanı sıra vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görülürken, düzenlenen sanatsal ve kültürel faaliyetlerden dolayı, katılımcılar Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler.

Geceye emek veren herkese teşekkür dileklerini ileten Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa Doğan’a plaket takdiminde bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu; Merhaba Sanat, Ayaş Antik Tiyatro Festivali gibi dev projelere imza atmaya devam edeceklerini kaydetti. Ayrıca Başkan Tollu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Erdemlimizi sadece alt yapı noktasında değil, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de destekliyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için sosyal yaşam alanları oluşturup, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sunuyoruz. Oluşturduğumuz yeni yaşam alanları ile ülkemize hayırlı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugün burada sahne alan tüm şiir sever dostlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde, Erdemli ’de bir güzelliğin daha yansımasını gerçekleştirdik.”