GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-07-2019 20:41

Milli Eğitim Müdürü Açıkyörük’ten Gazetecilere Kutlama

Erdemli Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Şube Müdürleri, Niyazi Gürgan, Mahmut Karaağaç, Erdoğan Tekin ve Ahmet Selbi ile birlikte 24 Temmuz Türk Basınından sansürün kaldırılmasının 111. Yıldönümü nedeniyle Erdemlili gazetecilerle Öğretmen evinde bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürü Açıkyörük’ten Gazetecilere Kutlama

Erdemli Öğretmen evi Müdür Yardımcısı Kemal Gür’ün de hazır bulunduğu basın bayramında konuşan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, geleceğimiz çocuklarımıza verilen eğitim ve öğretimde Erdemli’deki basın mensuplarından hep destek gördüklerini söyledi.

Hepimiz insanız ve beşeriz diyen Açıkyörük, meydana gelebilecek tüm olumsuzlukları birlikte ortadan kaldıralım diyerek, ‘’Bu ülke bu ilçe bizim. Öğrenciler, veliler eğitimcilerle birlikte yaklaşık 100 bin kişiye hitap etmekteyiz. Mutlaka eksiklikler ve kusurlar olacaktır. Biz eğitimciler şu ana kadar olası bir durumdan dolayı basın mensupları ile karşı karşıya gelmedik. Bunda Erdemlili basın mensuplarının katkısı çok büyüktür. Biz hiçbir zaman olumsuzlukları yazmayın demiyoruz. Olan bir hadiseyi görmemezlikten gelemeyiz. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da diyalogların kesilmemesinden yanayız. Bir konu olduğunda mutlaka karşılıklı görüşmek gerekir. Ki, biz Erdemlili basın mensuplarından bunu hep gördük, değerli fikirlerini ilettiler. Bu vesile ile 24 Temmuz’un Türk Basınında sansürün kaldırılmasının 111.  Yıldönümünde birlikte olmak, sohbet etmek ve günlerini kutlamak istedik. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın basın bayramlarını kutluyoruz’’ dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, günün anısına basın mensuplarına plaket takdim etti. Erdemli Ajans olarak basın bayramı nedeni ile günümüzü kutlayan İlçe Milli eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerine teşekkür ediyoruz.