GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2019 22:21

Erdemli’de 15 Temmuz’un 3. Yıldönümü Etkinlikleri

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 3. Yıldönümü Erdemli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Şehitlere Mevlid Okutuldu, hatim duası okundu, hatıra ormanına fidan dikildi ve demokrasi nöbeti tutularak etkinkinlikler 00.13'de okunan sela ile son buldu.

Erdemli’de 15 Temmuz’un 3. Yıldönümü Etkinlikleri

15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 3. Yıldönümünde Erdemli’de ilk etkinlik Şehitlerin kabirlerinin ziyareti ile başladı. Protokolün şehit kabirlerini ziyaretlerinin ardından Merkez Camiinde Mevlidi Şerif ve hatim duasının ardından Erdemli Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı.

Hacıhalilarpaç Mahallesinde oluşturulan 15 Temmuz hatıra ormanına yeni fidanlar dikildi, hatim duası yapıldı.

Erdemli Dr. Devlet Bahçeli Meydanın toplanan halk Erdemli Mehter Takımı eşliğinde 1. Plaj yolunu takiben Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanındaki Demokrasi nöbeti Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Kuranı Kerim ve mealinin okunmasının ardından Ömer Halisdemir’i anlatan 30 kurşun şiiri okundu. Erdemli Mehter Takımının gösterisinin ardından Mecliste Grubu bulunan siyasi parti ilçe başkanları konuşma yaptılar. İyi Parti İlçe Başkanı Hakan Ak, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu’nun ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Kaymakamı Avni Kula günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını yaptılar. CHP Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı’nın şehir dışında olması nedeniyle katılmadığı bildirildi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından İstiklal Marşı ve şiirlerin okundu. Erdemli Müftü Vekili Muhammet Devlet’in duasının ardından demokrasi nöbeti 00.13’te Sela’nın okunması ile sona erdi.

Haberimiz görüntülü ve foto galerilidir. Haberimize dair bol bol fotoğrafları foto galeriden, gecenin görüntülerini videomuzdan izleyebilirsiniz.