GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2019 18:20   Güncelleme : 11-07-2019 20:47

40 Kilo Uyuşturucuyu Bakın Nereye Saklamışlar?

Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları başarılı bir operasyonla 40 kilo kubar esrar ile 2 kilo Skank maddesi ele geçirdi, 3 kişiyi de olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Uyuşturucu ticareti yapmak suçuyla adliyeye çıkartılan üç kişi çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

40 Kilo Uyuşturucuyu Bakın Nereye Saklamışlar?

Erdemli Jandarma Komutanlığı Jandarma Suçları Araştırma Timi (JASAT) ekipleri Tömük ve Arpaçbahşiş Mahallelerinde yaptıkları operasyonda, 40 kilo 450 gram kubar esrar ile 2 kilo 130 gram Skank adı verilen uyuşturucu madde ile birlikte üç kişiyi gözaltına aldı.

Tömük Jandarma Karakolu Komutanlığına bağlı JASAT ekibi uyuşturucu madde yapımında kullanılan Hint keneviri dikildiği yönünde aldıkları ihbarı değerlendirerek dikimi yapan üç kişiyi takibe aldı. Ekiplerin yaptığı araştırmada Tömük Mahallesi Yeşildere mevkiinde ormanlık alan içerisinde 203 Hint keneviri dikildiğini belirledi. Hint kenevirlerini sulayarak yetişmesini sağlayan A.G ile İ.M adlı kişiler ile 7 adet sulamada kullanılan bidon elde etti.

Şüpheli A.G ile İ.M’nin alınan ifadeleri sonrası uyuşturucu tespitinde kullanılan ‘’dünya’’ adlı köpekle birlikte Arpaçbahşiş Mahallesindeki evlerinde ve narenciye bahçesinde arama yaptı. Aramada limon ağaçları dallarına asılı 40 kilo 450 gram kubar esrar ile 2 kilo 130 gram Skank tabir edilen uyuşturucu madde ile birlikte uyuşturucuları kurutmaya alan M.K isimli kişiyi de gözaltına aldı.

Şahısların alınan ifadeleri ve sağlık kontrolü sonrası adliyeye çıkartılan üç kişi ‘’Uyuşturucu ticareti yapmak’’ suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.