GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2019 19:14

Mersin Üniversitesinden Erdemli'de 15 Temmuz Programı

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Erdemli'de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ programı düzenledi.

Mersin Üniversitesinden Erdemli'de 15 Temmuz Programı

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, akademisyenler, üniversite çalışanları ve daire amirleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, demokrasiye vurulmak istenen hain FETÖ saldırısının 3’üncü yıl dönümünde bu vatan için şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar dilediğini söyledi.

 2016 yılının 15 Temmuz gecesi ülkemiz dünyada eşine az rastlanan mücadele örneği sergileyerek Türk milleti bayrağına, bağımsızlığına demokrasisine bağlılığını bir kez daha gösterdiğini belirten Çamsarı, ‘’Hain terör örgütü FETÖ üyesi alçaklar 15 Temmuz gecesi Türk Ordusunun elbiselerini kirleterek, insanlara kurşun yağdırırken gözlerini bile kırpmamışlardır’’ dedi.

Tüm terör örgütleri gibi FETÖ terör örgütünün de ülkenin birlik ve beraberliğine göz diktiğini dile getiren Çamsarı, FETÖ terör örgütünün Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine hükmetmek ve onu yok etmek için hain planlar ve kanlı tezgâhlar kurduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

‘’15 Temmuz gecesi hain FETÖ terör örgütü nihai hedeflerine varmak için Pensilvanya’dan düğmeye basıldı. Ordumuz ve emniyet güçlerimizin arasına sinsice yerleşen hainler ellerindeki olanaklarla planlarına bir gecede ulaşacaklarını zannettiler. Ancak unuttukları ve hafife aldıkları bir husus vardı, kurtuluş savaşında destan yazan aziz Türk milleti vatanına el uzatanı kesinlikle af etmezdi. Aslında biraz tarih okusalardı en zor zamanlarda düşmana karşı birlik olup imkânsızı başarıp damarlarımızdaki asil kanda olduğunu göreceklerdi ancak bunlar bunu göremedi. Çünkü amaçları bu ülkeyi yok etme ve ortadan kaldırmak için emir almışlardı bunu yerine getirmenin gayreti içindelerdi. İçerden ve dışarıdan aldıkları destek ile 15 Temmuz gecesi kalkışma gafletinde bulundular. Tarih bu hainliği ve kalkışmayı kesinlikle affetmeyecektir.’’

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Cemile Çelik, Prof. Dr. Şerife Yorulmaz ve Doç. Dr. İbrahim Bozkurt 15 Temmuz kalkışması ile ilgili sunum yaptılar.