EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-07-2019 17:25

Erdemli’de Organize Sanayiinin Yeri Belli Oldu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Erdemli Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına başladıklarını, Batı Sandal Mahallesinde 900 dönümlük yer tahsis edildiği söyledi

Erdemli’de Organize Sanayiinin Yeri Belli Oldu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mekânsal Stratejiler ve Çevre Düzeni Planları Dairesi Başkanı Şafak Ağaçdiken, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri ve belediye personeli ile Batısandal Mahallesi'nde 900 dönüm üzerine kurulacak olan, GIOSB alan tespit çalışmaları yapıldı.

Heyetler eşliğinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Tollu, ilçe sakinleri adına heyecan uyandıran bu projenin nihai amacına ulaşması için tüm kurumlarla ortak bir çalışma içerisinde olduklarını dile getirdi.

Birlikte kat edilecek yolların, Erdemli'nin geleceğini şekillendirmede önemli rol oynadığına dikkat çeken Tollu, özellikle ülke ekonomisine katkı sunacak alanlarda taşın altına ellerini koymaya hazır olduklarını kaydetti. Tollu, ilçede oluşturulan birleştirici ve Erdemli'nin menfaatine olan her projenin ve her faaliyetin yanında olduklarını da sözlerine ekledi.