GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2019 18:41

Emniyetten Dolandırıcılık Uyarısı

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü iletişimle yapılan dolandırıcılığı konusunda vatandaşları uyardı.

Emniyetten Dolandırıcılık Uyarısı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları iletişim dolandırıcılığı hakkında bilgilendirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Suç teknolojilerinin gelişen teknoloji ile birlikte değişim gösterdiği, dolandırıcılık suçunun da bu süreçte etkilenen suç türlerinden birisi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, her geçen gün yeni bir yöntemle insanları aldatmaya çalışan dolandırıcılara karşı, vatandaşın bilinçlendirilmesi ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu kapsamda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, İlimiz merkez ilçelerinde bulunan pazarlara, alışverişe gelen vatandaşa dolandırıcılık konusunda bilgi vererek, uyarı broşürü dağıttı. Broşürlerde cep telefonları aracılığıyla yapılan dolandırıcılığın 2 türlü olduğu belirtilerek vatandaşlarımızı telefon ile arayarak kendilerini Polis, Savcı, Banka Görevlisi, Sigorta Yetkilisi gibi tanıtıp, Terör örgütleri ile bağlantılı oldukları iddia edilip korkutularak para talep edilmektedir. Ayrıca farkı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyaların konu alan ödül kazanıldığı şeklinde, kontör yada para talebinde  bulunulduğu anlatılarak, böyle bir durumla karşılaşıldığı anda “155” Polis İmdat' hattını aramaları yada en yakın emniyet birimine müracaat edilmesi gerektiği bildirdi”.