SPOR
Giriş Tarihi : 06-07-2019 20:00   Güncelleme : 06-07-2019 21:47

Futbol Şenliği Başladı

Erdemli 15. Mahallelerarası Futbol Turnuvası Başladı.

Futbol Şenliği Başladı

Erdemli Kaymakamlığı himayesinde bu yıl 15’sini gerçekleştirilen Mahalleler arası futbol turnuvası başladı. Tüm maçların Kayacı’da oynanacağı turnuva 6 Temmuz’da Başlayacak ve finali 30 Ağustos’ta yapılması planlanıyor.

6 grupta 36 takımın mücadele edeceği turnuva Kayacı Lütfi Elvan Futbol sahasında düzenlenen törenle başladı. Turnuvanın açılışına, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, AK Parti Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu, CHP İlçe Başkanı Ali Yardımcı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Süper Lig Yardımcı hakemimiz Erdemli'mizin gururu Kemal Mavi, Mahalle Muhtarları, takımlar, sporseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından, Turnuvanın açış konuşmasını İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adem Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında turnuvanın bu yıl 15’sini düzenlediklerini dile getirdi. Turnuvanın centilmenlik kuralları içerisinden geçmesini temenni ederek tüm takımlara başarılar diledi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi.

Mükerrem Tollu,  ‘’Nerede bir spor etkinliği varsa biz oradayız. Çünkü biz insanımızın olduğu her yere hizmet götürmekteyiz. Biz Erdemli insanımız için varız ve hizmet etmekteyiz. Belediye olarak minik yavrularımızın yaz döneminde atari salonlarında ve başıboş gezmelerine izin vermeyeceğiz onların spor yapmalarını sağlayacağız. Belediye olarak Torosların zirvesinde spor etkinliği yapmak isteyenler için o imkanı sağlayacağız’’ şeklinde konuştu.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel yaptığı konuşmada tesisin yapılmasında ve turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, kendisininde gençliğinde bu tür turnuvalara katıldığını anlattı. Gökçel tüm takımlara başarılar dileyerek turnuvanın kazasız belasız tamamlanması temennisinde bulundu.

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan’da konuşmasında turnuvanın başarılı geçmesi dileğinde bulunarak, kendisininde spora meraklı olduğunu Mersin’de birçok takımda yöneticilik yaparak sporun içerisinde aktif görev aldığını anlatarak tüm takımlara başarılar diledi.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’da parti olarak spor alanında birçok tesis kazandırdıklarını Kayacı’daki bu tesisinde bunlardan birisi olduğunu vurgulayarak geçen hafta sporda şiddet yasasını meclisten geçtiğini anlattı. Vekil Yılmaz konuşmasını tüm takımlara başarılar dilerek tamamladı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula da konuşmasında turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi. Kaymakam Kula, turnuvada 6 grupta 36 takımın mücadele edeceğinin altını çizdi. Konuşmaların ardından takımlara spor malzemeleri dağıtıldı, turnuvanın başlama vuruşu yapıldı.

Turnuvanın ilk maçı Kayacı Mahallesi ile Karaahmetli Mahallesi takımları arasında yapıldı. Maçı Kayacı Mahallesi 3-0 kazandı. İkinci maçı ise Çiriş ile Güzeloluk Mahallesi arasında yapıldı. Maçı Çiriş Mahallesi 4-2 kazandı.