GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2019 22:35   Güncelleme : 05-07-2019 12:26

Sahiller İşgalden Temizleniyor

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Arpaçbahşiş, Tömük, Mahallelerinin sahil kesimindeki işgal edilmiş yerler zabıta ve kolluk kuvvetleri eşliğinde boşaltıldığı bildirildi.

Sahiller İşgalden Temizleniyor

Edinilen bilgiye göre, Arpaçbahşiş, Tömük sahilindeki yürüyüş yolu üzerindeki kamuya ait yerlerin işgal edildiği, görüntü ve gürültü kirliliği yapıldığı gerekçesiyle yapılan şikayetler neticesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesine talimat vererek konunun gereğinin yapılması istendi. Valilikten gelen yazılı talimat üzerine Mersin Büyükşehir ve Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ile Erdemli Zabıta Müdürlüğü ekipleri işgallerin sona erdirilmesine yönelik vatandaşlardan işgal ettikleri yerleri boşaltmalarını istedi.

İşgaliyelerin boşaltılması esnasında zaman zaman görevliler ve eşya sahipleri arasında tartışma çıktı. Zabıta vatandaş arasında yaşanan tartışmaya Jandarma ekipleri müdahale etti. İlk belirlemelere göre yer işgaliyesi yapan 200 işyeri boşaltıldı. Sahildeki işgallerin kaldırılmasına yönelik çalışmanın Kargıpınarı ve Çeşmeli mahallelerinde devam edeceği bildirildi.