SPOR
Giriş Tarihi : 02-07-2019 17:17

Erdemli’de Kadınlar Yüzme Eğitiminde

Erdemli Belediyesi Kadın Spor Merkezi kursiyerleri sportif çalışmalarına, Aquapark Dinlenme Tesisinde devam ediyor.

Erdemli’de Kadınlar Yüzme Eğitiminde

Belediye Spor Merkezinde kadınlara yönelik spora teşvik ve obeziteye karşı daha önce bir kampanya başlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, şimdi de kadınlara yönelik yüzme eğitimlerini başlattı.

Başkan Mükerrem Tollu, sağlıklı yaşam üzerine ilçenin her mahallesine spor kompleksleri açtıklarını, sadece kadınların değil çocukların da çalışabilmesi için çeşitli alanlar oluşturduklarını bildirerek, ilçenin her yaş kitlesinden insanının tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirtti.

En önemli vazifelerinden birinin de, kadınları toplumun her alanında yapılan çalışmalara dâhil etmek olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Tollu, eğitimden sanata, kültürden sağlığa her alanda destekleyici çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Başkan Tollu, “Kadınlarımızın toplumun her alanında kendine yer bulması için birçok noktada önemli projeler oluşturduk. Ailenin temeli hiç şüphesiz ki çocuklarımız ve onların yetiştiricisi kadınlarımızdır. Onların rahat ve refah içerisinde yaşamaları için çalışmalarımız devam edecektir. Belediyemiz spor eğitmeni Ebrule Türer yönetiminde sportif çalışmalarını havuzda da sürdüren kadınlarımızı tebrik ediyorum” dedi.