GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2019 11:16

Zihinsel Engelli Çocuklar Denizle Tanıştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Çocuk Çalışma Grubu ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Mersin Şubesi bünyesindeki engelli çocuklar denizle buluşturuldu.

Zihinsel Engelli Çocuklar Denizle Tanıştı

Zihinsel engelli çocuklar aileleri ve vakıf yöneticileri tarafından Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu Mahallesi Zincirli Kuyu plajında denize girdi.

Vakıf Başkan Yardımcısı Müyesser Sancak, zihinsel engelli çocukların ilk kez denizle buluşturulduğunu söyledi.

Çocuklar denize girince nasıl mutlu oldularsa aileleri ve bizler de aynı mutluluğu yaşadık diyen Sancak, ‘’Tarsus ve Mersin’den 35 çocuğumuzu denize getirdik. Bunlar ilk kez denize giriyor, bu nedenle de çocuklarımız denize girerken yanlarında eğitmenler ve cankurtaranlar da hazır bulunuyor. Çocuklarımız denize girince çok mutlu oluyorlar. Bize bu imkanı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Aileleri ile birlikte denize gelen zihinsel engelli çocuklar ise, ‘’Denize girmekten çok keyif aldık. Bol bol suda yüzdük’’ diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

Zihinsel engelli çocuklardan Yahya Ateş’in annesi Zehra Ateş, denize Tarsus’tan geldiklerini belirterek, ‘’İlk kez oğlumla birlikte denize geldik. Bize önem verip denize getirdikleri için çok mutluyuz. Engelli çocuklar mutlu olursa bizde mutlu oluyoruz dünyalar bizim oluyor’’ şeklinde konuştu.

Engelli çocuklar aile ve eğitmenleri nezaretinde denize girip bol bol eğlendiler.