EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-06-2019 10:30   Güncelleme : 01-07-2019 19:40

Öğretmenlere Etkili İletişimin Önemi Semineri

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO)’nda Erdemli Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerine ‘’Günlük hayatta Etkili iletişimin Önemi’’ konulu seminer düzenlendi.

Öğretmenlere Etkili İletişimin Önemi Semineri

UTİYO Öğretim Üyelerinden, Dr. Öğretim Üyesi Ercan Çiçek tarafından,  verilen eğitim seminerinde gerek sosyal hayatımızda, gerek iş hayatımızda ve gerekse de aile hayatımızda en önemli konulardan biri olarak değerlendirilen etkili iletişimin önemi anlatıldı. Seminere Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Celil Murat Çelik, Müdür Yardımcısı Hasan Yağmur, okul idarecileri ve öğretmenler katıldılar.

Seminerinde etkili iletişimin önemi, etkili iletişimin önündeki engeller ve bu iletişim engellerini ortadan kaldırmak için gereken konular üzerinde duruldu.

Etkinlik kapsamında katılımcılara Mersin Üniversitesi ve bağlı okullar ile Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bünyesindeki,

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü ile Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümleri katılımcılara tanıtılmış ve bu bölümlerin mezun öğrencilerinin iş bulma ve kariyer imkânları anlatıldı.

Etkili iletişim seminerine Erdemli Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri ile UTİYO Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Doktor Jale Bektaş, İşletme Bilgi Yönetimi Başkan Vekili Doktor Öğretim Üyesi Ercan Çiçek ve Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Evrim Ersin Kangal katıldı.