Turunç İstanbul’da
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTurunç İstanbul’da

Erdemli ve Mersin'in çiçeği burnunda ‘’Mersin Turunç Dergisi’’nin ilk sayısı İstanbul’daki Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği (ERKDER) ve MİYSAD’ın ortaklaşa düzenlediği “Erdemli’de Kent Kültürü ve Tarihsel Bilinç” konulu panelde hemşerilerimize tanıtıldı.

Turunç İstanbul’da
Bu içerik 3420 kez okundu.

İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde görev alan akademisyenler, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MİYSAD Başkanı Mehmet Mazak, ERDKDER Başkanı Durmuş Ali Tüzel ve Mersinli hemşerilerimizin katıldığı panelde zengin içeriği, pırıl pırıl baskısı ile tüm dikkatleri üzerine çeken dergimiz TURUNÇ’un tanıtımını yaptık.

Kültür, Tarih ve zengin içeriği ve özel röportajlarıyle tüm hemşerilerimizin hizmetine sunulan dergimizin içeriği panelde konuşulan konular kadar dikkat çekti.

Dergimizin sahibi Durhasan Şahin derginin sayısını MİYSAD Başkanı Mehmet Mazak’a verdi. Mazak burada yaptığı konuşmada, ‘’Kendimiz İstanbul’dayız ancak gönlümüz ve kalbimiz her zaman Mersin’imizde, Erdemli’mizde. Durhasan Şahin ve Derviş Çömez kardeşlerimizin alın teri dökerek hazırlayarak bizlere kadar ulaştırdığı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Camii Konferans Salonunda düzenlediğimiz panelde bizleri yalnız bırakmayarak kültür desteği olarak sundukları TURUNÇ dergisi memleketimize ve yöremize olan özlemi giderdi. Bilgi ile donatılan Turunç dergisinin yayın hayatına başlamasını kutluyor yayınlarının uzun soluklu olmasını, diğer sayılarının da ilk sayı gibi akıcı olmasını ve bir solukta okunmasını diliyor başarılar diliyorum’’ dedi.

ERKDER Başkanı Ali Tüzel de yaptığı konuşmada, ‘’Erdemli adına yapılan bu ciddi çalışmadan dolayı Durhasan Şahin ve Derviş Çömez kardeşlerimizi kutluyor Turunç Dergisinin uzun soluklu olmasını diliyorum.

Bundan sonra Erdemli’mizden en özel röportaj ve en güzel fotoğrafları Turunç Dergisinden takip edeceğiz. Yeni sayısını şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum’’ diyerek tebriklerini sundu.

Turunç Dergisi olarak bizlerde İstanbul'daki hemşerilerimize gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 

erdemli ajans mersin turunç dergisi ERKDER MİYSAD
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi