EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-06-2019 19:56   Güncelleme : 27-06-2019 20:38

Beş Yıldızlı Kur’an Eğitimi

Erdemli’de Kur’an Eğitimi veren Akpınar Kur’an Kursu ve diğer yatılı kurslarda öğrencilere beş yıldızlı otel konforunda imkânlar sağlandığı bildirildi.

Beş Yıldızlı Kur’an Eğitimi

Akpınar yatılı Yaz Kur’an Kursunu ziyaret eden Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay kurs sorumlusu Yunus Kuzin’ den bilgi aldı. Müftü Erenay, öğrencilere Kur’an eğitiminden arta kalan zamanlarında spor yapmaları için top armağan etti.

Dr. Erenay,  ilçede 22 yatılı Kur’an Kurslarının bulunduğunu ve hepsini tek tek ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiklerini söyledi.

Akpınar Kur’an Kursunu ziyaretinde öğrencilerle birlikte yemek yiyip sohbet etme imkânı bulduklarını belirten Erenay, çocukların özellikle dinlerini iyi öğrenmelerini, vatanına ve Bayrağına bağlı birer vatandaş olarak yetişmelerini anlattıklarını kaydetti.

Müftü Dr. Hayri Erenay şunları söyledi:

“Dininizi ve Devletinizi koruyun. Erdemli’mizde şu anda 22 yatılı Kur’an Kursumuzda bin 700, Camiilerimizde 7 bin olmak üzere toplam sekizbin yediyüz gencimiz eğitim alıyor. 22 tane kursumuzun en donanımlılarından birisi olan Akpınar Kuran Kursunda sizler eğitim alıyorsunuz. Ayrıca bu kursumuz etrafındaki müştemilatı ile birlikte Türkiye’deki en güzel Kuran Kurslarımızdan birisidir, sizler çok şanslısınız. Sizlerle bir sevincimi daha paylaşmak istiyorum. Diyanet İşleri Başkanlığından bu yıl açılan yaz Kuran Kurslarının içerisinde nüfusuna göre Erdemli Türkiye’de birinci olduğunu açıkladılar. Erdemli her zaman din ve vatan işlerinde bir numara işler yapmıştır. Sizlerin de yapacağına inanıyorum.”

Dr. Erenay daha sonra öğrencilerin kaldığı yatakhaneleri, banyo wc ve konferans salonunu dolaştı yemekhanede öğrencilerle birlikte yemek yedi.

Akpınar Kur’an Kursu sorumlusu Yunus Kuzin, Toplam 114 öğrencinin kaldığı 4 katlı Akpınar Kur’an Kursunda 8 din görevlisi öğrencilere hem Kur’an eğitimi, hem de din eğitimi verildiğini.  

Kursta eğitim alan öğrenciler yatak, yemek ve eğitimden çok memnun olduklarını belirtirken öğrencilere ayrıca Futbol, Voleybol, Basketbol sahalarında ve masa tenisinde spor yapma imkânları sunulduğunu anlattı.

Öğrenciler ise Akpınar Kur’an Kursundan çok memnun kaldıklarını beş yıldızlı eğitim aldıklarını söylediler.