SPOR
Giriş Tarihi : 26-06-2019 22:28

Erdemli’de Futbol Turnuvası 6 Temmuz’da Başlıyor

Erdemli Kaymakamlığı 16. Mahalleler arası futbol turnuvası 6 Temmuz’da başlıyor. Turnuvanın tüm maçları Kayacı'da oynanacak.

Erdemli’de Futbol Turnuvası 6 Temmuz’da Başlıyor

6 grupta şampiyonluk için mücadele edecek olan takımlar heyecanla turnuvanın başlamasını bekliyor. Kayacı Lütfi Elvan Futbol Sahasında yapılacak olan turnuvada 35 takım şampiyonluk için ter dökecek. Turnuva, 6 Temmuz Cumartesi günü saat 15:00’de başlayacak. Takımlar turnuva süresince toplam 118 maç yapacak. Maçlar tek devreli lig sistemi üzerinden oynanacak.

Erdemli Belediyesi Konferans Salonunda takım sorumluları ve Mahalle muhtarlarının katılımı ile çekilen kurada takımlar 6 grupta mücadele edecek.

Kura çekiminde konuşan tertip komitesi başkanı Gençlik hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Adem Kılıç, kurallara uymayan takımlar ile sporcuların anında diskalifiye edileceğini söyledi.

Turnuvanın amacı gençlerin birbirlerini tanıması centilmence mücadele ederek eğlenmelerinin sağlanması için yapıldığını belirterek, ‘’Biz turnuvanın birlik beraberlik içinde centilmenlik ve spor kardeşliği içerisinde Erdemli’nin ismine yakışır bir olgunluk içerisinde geçmesini istiyoruz. Sahaya spor için çıkılsın kesinlikle kimse kimseye hakaret etmesin kırıcı olmasın. Kuralları çiğneyen kişi ve takımlar da sonucuna katlanır. Spor yaparak eğlenelim derken kimsenin kalbini kırmayalım’’ dedi.

 

Çekilen kuralar sonucu gruplar şöyle oluştu:

 

A GRUBU: Esenpınar, Küstülü, Aslanlı, Alibeyli, Hüsametli, Aydınlar.

B GRUBU: Güneyli, Çiftepınar, Tapureli, Güzeloluk, Çerçili, Çiriş.

C GRUBU: Yağda, Elvanlı, Ayaş, Üçtepe, Arpaçbahşiş.

D GRUBU: Fakılı, Pınarbaşı, Kösbucağı, Yeniyurt, Kızılen, Kumkuyu.

E GRUBU: Çamlı, Limonlu, Veyselli, Karakeşli, Elbeyli, Harfilli.

F GRUU: Koramşalı, Büyük Sorgun, Kayacı, Dağlı, Karaahmetli, Batısandal.