YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-06-2019 18:15

Ayyıldız Gezginleri Uçuyor

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri karadaki yürüme ve dağcılık sporunun yanı sıra biraz da adrenalin elde etmek amacı ile Mersin Yenişehir Gelincik Tepesinde Yamaç Paraşütü ile uçtu.

Ayyıldız Gezginleri Uçuyor

Adana Havacılık Sporu Antrenörü Güner Akkaya yönetiminde Mersin Emirler Mahallesi gelincik tepesinde yamaç paraşütü sporu yaparak göklerde süzülen gezginler 12 kişilik kafile ile etkinliğe katıldı.

315 metre yüksekliğe çıkan maceracılar havada 15 dakika kalarak zirve yaparak uçmanın verdiği mutluluğu havada yakaladılar. Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Emre Erçelik, sporun sadece kara ve ya da denizde yapılmadığını aynı zamanda havada da yapıldığını hatırlatarak, ‘’Üyelerimizin talebi doğrultusunda bu sefer yamaç paraşütü etkinliği düzenledik. Sürekli karada yürüyüşümüzü gerçekleştiriyorduk bu kez havada bu etkinliğimizi sürdürdük. Arkadaşlarımız havada kaldıkları sürece adrenalin yüklü anlar yaşadılar. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek’’ dedi.

Antrenör Güner Akkaya, Ayyıldız Gezginlerini başarılı bir uçuş yapmalarından ve güvenli bir şekilde iniş yapmalarından dolayı kutladığını belirtirken, üyelerden Hatice Ölmez ise, genelde karada dağcılık ve yürüyüş etkinliği yaparken farklı bir deneyim yaşayarak yamaç paraşütü ile adeta gökyüzünde bulutlara el salladıklarını söyledi. Hatice ölmez kendisinin ilk kez katılmasına rağmen müthiş bir adrenalin yaşadığını belirterek herkesi bu sporla tanışmaya çağırdı.

Lisanslı Dağcılık sporu sporcusu Seyran Sugür de yamaç paraşütü sporu ile gökyüzünde süzülmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Sugür, ben ilk kez bu sporu yapmama rağmen Nirvana ya ulaştım. Güzel bir spor diyerek hislerini dile getirdi.