GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2019 17:54   Güncelleme : 25-06-2019 19:43

O Şahıs Tutuklandı

Erdemli ilçesinde, avukat Muhteşem Tekin Turhan, icralık dairenin satışı sırasında bıçaklı saldırıda bulunan ev sahibinin ağabeyi E. A Çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

O Şahıs Tutuklandı

Erdemli Belediyesi'nin nikah salonunda meydana gelmiş, İcra Müdürlüğü'nce satışa çıkarılan dairenin işlemlerini takip eden avukat Muhteşem Tekin Turhan ile ev sahibinin ağabeyi E. A. arasında, tartışma çıkmış E. A. yanında taşıdığı bıçağı Turhan'ın göğsüne saplayarak yaralamış yaralanan Turhan kaldırıldığı Erdemli devlet Hastanesinde ameliyata alınmıştı.

Avukat Muhteşem Tekin Turhan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, şüpheli E. A. Alınan ifadesinin ardından çıkartıldığı mahkemece ‘’Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüsten’ çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu ile Baro Erdemli Temsilcisi Avukat Fahrettin Gürsoy Erdemli Adliye Sarayı önünde olayı kınayan açıklama yaptı.

Avukat Demircioğlu, Avukat Muhteşem Tekin Turhan7ın görevini ifa ederken uğrağı bıçaklı saldırı sonucunda yaralandığını belirterek, ‘’son günlerde bu tür saldırılar avukatlara artmıştır. Bugün avukata atılan her yumruk, saplanan her bıçak, sıkılan her kurşun adalet ve bağımsız yargıyı hedef almaktadır. Olayı şiddetle kınıyor ve olayın takipçisi olduğumuzu belirtiyoruz’’ dedi.

Mersin Barosu Erdemli Temsilcisi Avukat Fahrettin Gürsoy ise, avukatlık mesleğinin bir kamu hizmeti olduğunu belirtti. Ölümle yüz yüze gelen avukat arkadaşımız ekmeği için bu işi yapıyordu diyen Gürsoy, ‘’Helalinden rızkı için çalışan arkadaşımıza geçmiş olsun der, olayın takipçisi olduğumuzu belirtiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Açıklamaya, Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Fatma Demircioğlu, Genel Sekreter Adnan Günbay, Sayman kazım yüksel ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.