SPOR
Giriş Tarihi : 24-06-2019 19:06

Avcılar Şenlikte Buluştu

Erdemli Atıcılık Avcılık Spor Kulübü Derneği, Kuşluca Mahallesi Kumçukuru Mevkiinde ikinci geleneksel avcı şenliği düzenledi. Adana, Hatay, Karaman ve Mersin illerinden yaklaşık 300 sporcunun katıldığı şenlikte 5 Kategoride yarış düzenlendi.

Avcılar Şenlikte Buluştu

Yarışmaya Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da katılarak üç atış yaptı. Attığını vuran başkan Tollu, şenliğe katılanlar tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Bayan sporcuların da derece elde ettiği yarışmalarda dereceye girenlere madalya ve kupaları törenle Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından verildi.

Şenlik öncesi konuşan Erdemli Atıcılık Avcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Ateş, gelecek yıllarda şenliği daha iyi şartlarda yapmayı amaçladıklarını söyledi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun derneğe hediye ettiği Trap makinesi ile atışların daha farklı yapıldığını kaydeden Ateş, avcılık ve atıcılığın gelişmesi için kurslar düzenlediklerini, av sezonu hakkında bilgilendirme yaptıklarını belirtti. Ateş, bu yıl ikincisini düzenledikleri avcılar şenliğine bayanların da katılmasının kendilerini sevindirdiğini kaydetti.

Şenlik sonrası dereceye giren sporculara kupalarını veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada, Avcılık ve atıcılık sporunun gelişmesi için gerekli desteği her zaman vereceklerini Söyledi. Kendisinin de zaman zaman atış yaparak stres attığını vurgulayan Tollu, şenliğe katılanlara teşekkür etti.

KUPALARI BAŞKAN TOLLU VERDİ

Tek Kurşun, pet Şişe, Bayanlar tek Kurşun, Amatör ve Profesyonel trap olmak üzere 5 dalda yarış düzenlendi.

1-Tek Kurşun atışlarında birinciliği karaman bölgesinden Hilmi Gül, ikinciliği Hatay bölgesinden Mustafa Duyum, üçüncülüğü ise Aydıncık bölgesinden Ömer Selvi elde etti.

2-Pet Şişe Dalında, birinciliği Adana bölgesinden Veli Kantarcı, ikinciliği Karaman bölgesinden hasan Şimşek, üçüncülüğü yine Karaman bölgesinden Ali Seyhan aldı.

3-Bayanlar Tek Kurşun atışlarında birinciliği Mezitli bölgesinden Ayşe Demir, ikinciliği yine Mezitli bölgesinden Fehmiye Deynekli, üçüncülüğü ise Erdemli bölgesinden Selcan Çerçi kazandı.

4-Amatör Trap yarışmasında birinciliği Mezitli bölgesinden Ali Ayna, ikinciliği Hatay Hassa bölgesinden Mehmet turan, üçüncülüğü ise Erdemli bölgesinden Ahmet Taner kazandı.

5-Profesyonel Trap yarışlarında ise birinciliği Mezitli bölgesinden Gökhan Hıra, ikinciliği Mezitli bölgesinden Ali Ayna, üçüncülüğü ise Adana bölgesinden Latif Tuncer elde etti.