GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2019 15:02

Erdemli’de Avukata Bıçaklı Saldırı

Erdemli İcra Müdürlüğü tarafından bir alacak nedeni ile Kargıpınarı Mahallesi’nde satışa çıkartılan daire nedeni ile Mersin Barosu Avukatlarından Muhteşem Tekim Turhan daire sahibi K.A.’in abisi E. A. tarafından bıçaklandığı, Olayın şüphelisi ise olayda kullandığı suç aleti ile birlikte yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Erdemli’de Avukata Bıçaklı Saldırı

Olay Erdemli İcra Müdürlüğünün icra satışını gerçekleştirdiği Erdemli Belediyesi Toplantı Salonunda meydana geldi. Görgü tanıklarının bildirdiğine göre, bir alacaktan kaynaklanan daire satışına Avukat Muhteşem Tekin Turhan’a satışa girmemesi yolunda daire sahibinin ağabeyi E. A. tarafından ikazda bulunuldu. Avukatın bu dosyayı takip etmek zorundayım demesinin ardından şüpheli üzerinde taşıdığı falçata tabir edilen kesici alet ile Avukatın göğsüne rast gele salladı. Avukat Turhan göğsünden yara aldı. Olaya ilk müdahaleyi Erdemli Belediyesi işyeri doktoru müdahale etti. Olay yerine gelen 112 ambulansı ile yaralı Erdemli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.

Mersin Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Erdemli Temsilcisi Avukat Fahrettin Gürsoy, son zamanlarda meslektaşlarına yönelik saldırıların arttığını bunun son örneğinin Erdemli’de yaşandığını belirterek, ‘’Baro camiası olarak menfur olaydan dolayı çok üzüntü duyduk. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Duyduğum andan itibaren olayın takipçisi oldum. Şu anda arkadaşımız ameliyata alındı. Doktorlar hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdiler’’ dedi.

Hastanın hayati tehlikesinin bulunmadığı, şüphelinin ise yakalanarak polise teslim edildiği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Daire satışı ihalesi olayının belediye ile alakasının bulunmadığı sadece Erdemli İcra Müdürlüğünün zaman zaman ihaleleri belediye toplantı salonunda yaptığı bildirildi.