GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2019 21:00

Uyuşturucu Satıcılarının Kova Ellerinde Patladı

Erdemli Emniyet Müdürlüğü ekipleri 21 ayda 97 narkotik olayına müdahale ettiği bildirildi. Polis son bir hafta içinde yaptığı seri operasyonlarla uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmıyor.

Uyuşturucu Satıcılarının Kova Ellerinde Patladı

Erdemli Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadele kapsamında uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapanlara yönelik yaptığı operasyonlarda başarı oranını yüzde 100 artırdı.
Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre 21 ayda 97 narkotik olayına müdahale ederek uyuşturucu ticareti yapanlara darbe vurdu.
Narkotik şube ekipleri ile son bir hafta içinde yapılan uyuşturucuya yönelik operasyonda Y.S. isimli şahıs üzerinde 1 fiş eroin maddesiyle yakaladı. Şahsın ifadesinde maddeyi Alata Mahallesinde Ü.Ü. isimli bayandan aldığını söyledi. Ü. Ü'nün evinde yapılan aramada bir miktar daha Eroin maddesi elde etti. Evde bulunan V.K. isimli şahıs da gözaltına alınarak  “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan adli işlem yapıldı. Ü.Ü. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.                         
Uyuşturucuya geçit vermemek amacıyla operasyonlarını aralıksız sürdüren Erdemli polisi, H.K isimli şahıs üzerinde 2 adet uyuşturucu Extacy hap ile yakalanmış,  Uyuşturucu maddeyi Koyuncu mahallesinde Ü.Ö. isimli şahıstan aldığını söylemesi üzerine Ü.Ö. isimli şahıs üzerinde 25 adet Extacy hap ile koyuncuda yakalanarak adli tahkikatı genişletti. 
Uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonları seriye bağlayan Erdemli Polisi üçüncü operasyonu Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleriyle yapılan çalışmada C.Y. isimli şahıs, üzerinde 4 gram esrar maddesi ile yakalanmış, maddeyi Alata mahallesindeki işyerinde M.A. isimli şahıstan aldığını söyledi. 
Şüphelisi M.A ’nın işyerinde yapılan aramada ayrıca 16 gram esrar maddesi daha ele geçirilmiş hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan adli işlemlere başlanıldı.
Polis uyuşturucu çetesine yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürürken  
asayiş büro  ekipleri devriye görevi esnasında Alata Mahallesi Erdemli İlköğretim okulu önünde bahçede ; O. Ş. G,  Ö.T.T.,  K.A.A. ve A.Y. isimli şahısların yerde oturur vaziyette ve kova tabir edilen düzenekten uyuşturucu madde aldıkları belirlenmiş, yapılan aramada şahısların üzerlerinde yaklaşık 10 gram esrar  maddesi elde edilmiş ve haklarında adli işlem başlatılmıştır.