EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-06-2019 23:11

Öğretmenler Doğada Öğrenelim Etkinliğinde Çamlık’ta

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulların kapanmasının ardından öğretmen ve okul yöneticilerini Erdemli Talat Göktepe Çamlığında ‘’Mesleki eğitim çalıştayı” kapsamında Doğada Öğrenelim etkinliğinde bir araya getirdi.

Öğretmenler Doğada Öğrenelim Etkinliğinde Çamlık’ta

Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Niyazi Gürgan, Erdoğan Tekin, Ahmet Selbi, Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven. Okul müdürleri ve öğretmen ve diğer personelin katıldığı çalıştayın açılışında konuşan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde 2 bin 37 öğretmen ile ilçe genelindeki tüm okullarda 31 bin 631 öğrenci ile ders yılını tamamladıklarını söyledi.

Sevgili öğretmen arkadaşlar eğitim-öğretim süreci içerisindeki en önemli görev sizlere düşmektedir diyen Açıkyörük, Bu tür çalıştayın ilk kez yapıldığını ve öğretmenlerin açık alanda ilk kez toplandığını vurguladı. Açıkyörük, ‘’Eğitimin odak noktası olan öğrencilere temas eden, onları yönlendiren sizlersiniz. Benim sizlerden isteğim klasik yapılan işlerin dışında tabi ki mevzuata uygun öğrenciye temas edecek farklı uygulamalar yapmanızdır. Öğrencileri heyecanlandıracak çalışmalara imza atmanız ve onlarda olumlu izler bırakmanızdır ki onlar sizleri asla unutmasınlar. Hep araştıran ve yeniliğe açık olan insanlar olun. Bu yıl içerisinde göstermiş olduğunuz çaba, gayret ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmanın ardından öğretmenler şarkı ve türküler söylerken, Kızılay’a kan verildi organ bağışı çalışması yürütüldü.