EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-06-2019 19:04

Erdemli Anadolu’da Mezuniyet Sevinci

Erdemli Anadolu Lisesi 20. Dönem mezunlarını verdi. Okuldan bu yıl 154 öğrenci mezun oldu. 

Erdemli Anadolu’da Mezuniyet Sevinci

Okulda yapılan mezuniyet gecesinin sunumunu yapan Erdemli Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Cafer Aksay açılışı kendi şiiri ile yaptı.

EĞİTİM!

Köklü değişimin, anahtarıdır,

İnsanların en önemli kârıdır,

Toplumun, hem kışı, hem baharıdır,

Yeni nesillere özde eğitim!

 

Her zaman en önde gelir eğitim,

Toplumda yerini alır eğitim,

Kendi değerini bulur eğitim,

Hem baharda-kışta, yazda eğitim!

 

En önemli mekân, okuldur, okul,

Sermayesi ise; birikim, akıl,

Dinlemez; toz, toprak, asfalt ve çakıl,

Yağmurda, yağışta, buzda eğitim!

 

Ne yaşı fark eder, ne bir ortamı,

Uzak tutar bizden, kasveti, gamı,

Kalır mı insanın; bayatı, hamı?

Gerekir; her yaşta, bazda eğitim!

 

Şair, düşüncesin alır kaleme,

Örnek teşkil etsin bütün âleme,

Sazımı alınca şimdi elime,

Aşığın çaldığı sazda eğitim! (Cafer Aksay)

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Celil Murat Çelik’in açış konuşması yaptı. Çelik konuşmasında; 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında Erdemli Anadolu Lisesi 20. Mezuniyetinde 154 mezun verdiğini söyledi.

Çelik, ‘’Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin. Ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü yaşamı seven yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.

Öğrencilerime yaklaşan üniversite sınavlarında başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim’’ dedi.

Çelik öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmasında ise, ‘’Meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.

Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz diyen Celil Murat Çelik konuşmasına şöyle devam etti:

‘’Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey 1- sağlığınız 2- mutluluğunuz,3-ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.

Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.’’

Erdemli Anadolu Lisesi yarınların güçlü ve büyük Türkiye’ sini gerçekleştirecek, Mersin İlimizin en önemli eğitim kurumlarından birisidir diyerek konuşmasını sürdüren Çelik şunları kaydetti:

‘’Erdemli Anadolu Lisesi 800 öğrencisiyle en güçlü kurumudur. Dolaysıyla bu gecenin bizlere yakışır, düzeyi yüksek mutlu bir gece olarak hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyor. Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu müstesna gecede bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyor eğer sürçü lisan ettiysek, hoşgörünüze sığınarak af ola. Çevre sakinlerine verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı da özür diliyor, hoşgörülerine sığınıyorum. Sizleri saygıyla selamlarken Allah’a emanet olun diyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Mezun öğrenciler adına 12/B sınıfından Feyza Çınar da bir konuşma yaparak okul yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından bayrak-flama devir teslim töreni yapıldı.

Öğrencilere başarı belgelerinin takdim edilmesinin ardından renkli kep atma şöleni yaşandı.

Öğrenciler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Ailelerin yalnız bırakmadığı öğrenciler, aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi.