GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2019 18:24

El Emeği, Göz Nuru Ürünler Sergiye Çıktı

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğünün eğitim programları içerisinde yer alan yılsonu kurs sergilerinden üçüncüsü Çeşmeli Mahallesinde törenle açıldı.

El Emeği, Göz Nuru Ürünler Sergiye Çıktı

Törene ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Şube Müdürü Niyazi Gürgan, Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Ateş, Çeşmeli Mahalle Muhtarı Yusuf Karagöz, kursiyerler, usta öğreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Sergiyi gezerek kurs hocalarından yapılan el emeği göz nuru olan işlerle ilgili bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, usta öğreticilere bildikleri sanatı kurslara katılanlara öğrettikleri için, kursiyerlere de evde boş oturmayıp kurslara katılarak meslek edindikleri için teşekkür etti.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Ateş ise, 8 ay üzerinden açılan kurslarından El Sanatları Dokuma kursunun hocası Işık Bülbül hocamızın 15 kursiyeri var ve kurs süresince 350 ürün ortaya çıkartarak sergilediğini belirtti.

El sanatları makine Nakış kursu hocası Emine Arslan’ın da 15 öğrencisinin bulunduğunu ve 350 eseri ortaya çıkartarak sergilemeye çıkarttıklarını belirtti. Ateş, Ayşe Toker’inde El sanatları Ahşap Boyama Kursuna 15 kursiyerin katıldığını ve 300 eserle seneyi tamamladıklarını vurguladı.