KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-06-2019 16:39   Güncelleme : 20-06-2019 17:05

‘Kış Masalı’ Erdemli’de Büyük İlgi Gördü

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sahnelediği ‘Kış Masalı’ adlı çocuk oyununa seyirci büyük ilgi gösterdi.

‘Kış Masalı’ Erdemli’de Büyük İlgi Gördü

İlk kez çocuk oyunu ile izleyici karşısına geçen Şehir Tiyatrosu, sergilediği performans ile sanatseverlerden bir kez daha tam not aldı.

Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro oyununa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şehir tiyatrosu oyuncuları aldıkları tiyatro eğitimi sonunda sertifikalarını aldı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sanatın ve kültürün gelişmesi adına yapılan tüm faaliyetlerin destekçisi olduklarını belirtti.

Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Kızkalesi Film Günleri, Kendi Filmini Çek gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerine dikkat çeken Tollu, ‘’Bu projeler arasında, Elause Sebaste Antik Kenti Tiyatro Festivali ile yaklaşık 2000 yıl sonra tarihi amfinin perdelerini araladıklarını ve ulusal tiyatrocuları bir araya getirdik. İlçemizin ve ülkemizin gelişmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı koşullarda geleceğe hazırlanması ile mümkün olacaktır. Bu sebeple çocuklarımız ve gençlerimiz için resimden halk danslarına, tiyatrodan müziğe, spordan eğitime birçok noktada sosyal yaşam alanı oluşturduk. Düzenlediğimiz festivallerle de ilçede turizmi canlandıracak faaliyetler gerçekleştirdik. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak adına gösterdiğimiz bu çaba, ülkeye ve millete hayırlı bireyler yetiştirmek için” dedi.