GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2019 22:26

Örnek İlçe, Örnek Belediye

Erdemli Belediyesi, hem görüntü hem koku hem de sağlık kurallarına uygun bir yaşam alanı oluşturuyor.

Örnek İlçe, Örnek Belediye

Çöp konteyner temizlikleri ile değişimlerini ve sokakların temizliği gerçekleştiren Erdemli Belediyesi, halk sağlığı noktasında önemli adımlar atmaya devam ediyor. 

Doğa dostu bir anlayışla hareket ettikleri için mutlu olduklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Temel sorunlarını yüzde 95 oranında çözdüğümüz Erdemliyi, dünya standartlarına uygun bir kent haline getirmek için çalışıyoruz’’ dedi.

2014 yılında Büyükşehir yapısı ile yaşadığımız nüfus artışı ve coğrafya genişlemesine rağmen her sokak ve cadde de ekiplerin çalışma yürüttüğünü görmek mümkün diyen Tollu, ‘’Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler de çalışma aşkımızı perçinliyor. Amacımız kendi memleketimize, kendi insanımıza hizmetlerin en iyisini yapmak, ülkemizin gelişimine katkı sunmak. Bu yüzden Limon Çiçeği gibi sosyal sorumluluk projeleri, Medya Günleri, Tiyatro Festivalleri gibi kültürel etkinlikler, Kurs Merkezlerimiz gibi eğitime destek yaşam alanları oluşturduk. Bugün daha modern bir anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü, gönül rahatlığı ile veriyoruz” diye konuştu.