GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2019 21:17   Güncelleme : 18-06-2019 21:24

Sağanak Yağmur Sel Getirdi

Erdemli ilçesinde etkili olan sağanak yağmurla oluşan sel korkuttu. İlçeye bağlı Karahıdırlı, Köserelli, Küstülü, Hüsametli, Kızılen, Tapureli,  Mahalleleri ile Silifke İlçesine bağlı Sarıaydın, Kızılgeçit bölgelerine yağan yağmur nedeni ile sel oluştu.

Sağanak Yağmur Sel Getirdi

Sel sularından dolayı Limonlu Vadisindeki piknikçiler etkilendi. Vatandaşlar sel sularının altında kalan malzemelerini kurtarmak için çaba harcadı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, sağanak yağıştan dolayı meydana gelen selde can kaybı olmazken vadi içerisinde işletmecilik yapan esnafın eşyalarının sele kapılmasından dolayı maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

Erdemli Belediyesi ile İlçe Jandarma komutanlığı ekipleri limonlu deresi çevresinde anonslar yaparak vatandaşları uyardı.

Erdemli'de yaylalarda meydana gelen sağanak yağış neticesinde Alata Deresi ve Lemas Deresinde, Ayrancı yolu üzerindeki Devrent geçidinde, Küstülü mahallesinde ve diğer mahallelerde meydana gelen görüntüleri sizler için derledik. Haberimizi yayına hazırladığımız zamana kadar herhangi bir can kaybı olmazken dikili alanlarda zararlar meydana geldiği bildirildi.