GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2019 21:02

Halk Eğitimde Yılsonu Sergileri Başladı

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yılsonu sergilerini açmaya başladı. İlk olarak kurum binasında açılan sergiye Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Şube Müdürü Niyazi Gürgen, HEM Müdür Vekili İdris Dölek, Erdemli Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik ve kursiyerler katıldı.

Halk Eğitimde Yılsonu Sergileri Başladı

HEM Merkez binasındaki serginin açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, bir yıllık göz nuru el emeğinin görücüye çıkartılmasının önemli olduğunu belirtti. Kaymakam Kula, sergide emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’de yaptığı kısa konuşmada, Usta öğreticilerden Müzeyyen Manaz’ın giyim teknolojileri kursu ile 350 eserini, Neşe Ak’ın dekoratif ev tekstili kursu ile 300 eserini, Leyla Şahin’in el sanatları teknolojileri (el ve makine nakışları) kursu ile 350 ürünlerini sergiye çıkarttıklarını ifade etti.

Hülya Tekerek’in el nakışları kursu ile 400 eserini, Makbule Çavuş ve Serpil Tanırlı Usta öğreticilerinin ise takı tasarım kurslarında emek harcayarak gün yüzüne çıkarttıkları 360 ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunulduğunu kaydeden Açıkyörük, kurslarda emeği geçen usta öğretici ve kursiyerlere teşekkür etti.

Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdür Vekili İdris Dölek ise halkın isteği doğrultusunda mesleki ve teknik kurslar, sosyal kültürel kurslar ve Okuma- Yazma kursları yıl boyu açılmaya devam edildiğini kaydetti.

Açılan kurslarda kursiyerlerin öğrendikleriyle ev ekonomisine katkıda bulunduklarını ve aynı zamanda sosyal kültürel kaynaşma sağladıklarını vurguladı.