EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-06-2019 20:39

Yaz Kur’an Kursları Başladı

Erdemli 2019 yılı yaz Kur'an Kurslarının açılışı için Sarıkaya ve Karahıdırlı Mahallelerinde program düzenlendi.

Yaz Kur’an Kursları Başladı

Erdemli Sarıkaya Erkek Kur'an Kursunda, Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Karahıdırlı Kur'an Kurslarında ise Şube Müdürü Şeref Dindoruk ile  İlçe Vaizi Muhammet Devlet'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Mahalle muhtarları, dernek başkanları ve öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği açılış programı İmam Hatip Bayram Doğan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

"Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun" temasıyla bu yıl yaz Kur'an Kurslarımıza başlıyoruz diyen İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Sarıkaya Kur'an Kurslarının açılışında yapmış olduğu konuşmada, ‘’Yavrularımız Rabbimizin bizlere en güzel emanetidir. Yavrularımız bizlerin yıl boyunca camilerimizde misafirlerimizdir. Onlar bizlerin geleceğidir, geleceğimizin teminatıdır. Onların camiyle cemaatle Kur'an ile Kur'an kurslarıyla irtibatları aidiyet ve mensubiyet duygusuyla büyüyecek.  Vatana, millete, ezana, bayrağa sahip olmanın heyecanını küçük yaştan itibaren hissetmiş olacaklar. Yavrularımız yaz kurslarımızda milli ve manevi değerlerle tanışıyorlar'' dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda hemşerilerimiz cami kurslarımıza ve yatılı kurslarımıza olağanüstü bir ilgi gösterdi diyen Dr. Erenay, ‘’20 Kur'an Kursumuz tamamen öğrencilerimiz tarafından dolmuştur. Buradan Erdemlili hemşerilerime teşekkür ediyorum. Müftülüğümüze müracaat eden hiçbir öğrencimizi de geri çevirmedik, hayırsever insanlarımızın katkıları ile kurslarımıza kayıtlarını yaparak eğitim görmelerine imkân sağladık. Bu yaz camilerimize ve Kur'an Kurslarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize Kur’an öğreteceğiz, Allah Resulünün hayatını öğreteceğiz, namaz kılmayı öğreteceğiz, milli ve manevi değerlerimizi elimizden geldiği kadar çocuklarımıza anlatmaya, onları hayata hazırlamaya gayret edeceğiz'' diye konuştu.

Yaz kurslarımızda ve camilerimizde görev yapacak din görevlilerimize, Kur'an Kursu öğreticilerimize ve öğrencilerimize başarılar dilerim diyen Dr. Erenay, öğrencilere çeşitli kitaplar hediye etti.

Kurslara eğitim görmek için gelen öğrencilerin İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay'a yoğun ilgi gösterdiği program İmam Hatip Hasan Karaca'nın yaptığı dua ile sona erdi.