EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-06-2019 16:33

Yaz Kur'an Kursları Pazartesi Başlıyor

Erdemli Müftülüğü 17 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan yaz Kur’an Kursları öncesi görev alacak personele eğitim semineri düzenledi.

Yaz Kur'an Kursları Pazartesi Başlıyor

Seminer öncesinde konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, İlçe genelindeki 20 yatılı Kur’an Kursunda yaklaşık bin 260 öğrencinin yatılı olarak öğrenim göreceğini söyledi.

Erdemlimizin insanı çocuklarını kurslarımıza kayıt yaptırmak amacıyla sabah namazı ile birlikte müftülüğümüze gelerek büyük bir özveri gösteriyorlar diyen müftü Erenay, ‘’Yaz kurslarımızda çocuklarımıza Kur’an öğretimi dışında ilmihal bilgileri, peygamberimizin hayatını anlatan siyer ve ahlak dersleri ayrıca değerler eğitimi de verilecektir. Yaz Kur'an Kursu döneminde kurslarımıza gelen yavrularımıza din görevlilerimiz ve Kur'an Kursu Öğreticilerimizle birlikte en güzel ve verimli eğitimi vermeye gayret göstereceğiz’’ dedi.

Dr. Erenay, kurslarda ve camilerde görev alacak personellere Çocuk ve Ergen psikolojisi ile Mahremiyet Eğitimine özellikle dikkat edileceğini belirtti.

Erenay, ‘’Kur'an Kurslarına başlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, öğrenciyi ve öğreticiyi bekleyen sorunlar, öğrencilerle iletişim, derslerin işlenişi, öğretim yöntem ve teknikleri, öğretim metodu, sorunların çözümü, mahremiyet bilinci, çocuk istismarı ve mevzuatlara dikkat edilmeli’’ diye konuştu.

Dr. Erenay, Kurs ve camilerde öğrenim görecek öğrencilere ve buralarda görev yapacak tüm görevlilere başarılar diledi.