EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-06-2019 16:13

Erdemli’de 31 bin 631 öğrenci karne aldı

Erdemli’de 31 bin 631 öğrenci karne aldı

Kargıcak mahallesi Atatürk İlk ve Ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Erdemli genelindeki tüm okullarda 31 bin 631 öğrenci karne aldı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula karne alan tüm öğrencileri tebrik etti. Öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler veren kaymakam Kula, öğrencilerden tatilde iyi dinlenmelerini ve bol kitap okumalarını istedi. Kula, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 182 kurumda eğitim gören toplam 31 bin 631 öğrencinin karne aldığını söyledi.

Karne törenine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, şube müdürleri mahalle sakinleri ve veliler katıldı.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük te yaptığı konuşmada, Ülke genelinde 2023 Eğitim Vizyonuyla eğitimde yeni bir seferberlik başlatıldığını belirtti.

Yüksek bir motivasyonla toplumun her katmanını yakından ilgilendiren eğitimdeki yeni vizyonla öğrencilerimizin kendi yetenekleri doğrultusunda becerilerle donatılması ve geleceğe daha mutlu ve umutlu bakabilecekleri bir anlayış kazandırılması amaçlandığını belirten Açıkyörük, ‘’Buradan hareketle en temel hedefimiz, milli ve manevi değerlere sahip, ülkemizi her alanda kalkındıracak genç nesiller yetiştirmektir’’ dedi.

Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz diyen Açıkyörük, ‘’Aynı zamanda birer rol modelsiniz. Geleceğin "Büyük Türkiye'si" sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Türkiye'yi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesinde temel güç olan, sizleri öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek adına gösterdiğiniz azim ve gayretlerinizden dolayı kutluyorum’’ diye konuştu.

Velilere de seslenen Açıkyörük konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Sizler en değerli varlıklarınızı, çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Onlara geleceklerini şekillendirmeleri; vatana, millete hayırlı evlatlar olmaları; yaşadıkları bu toplumda bir birey olarak kendilerini ifade etmeleri ve çağın gerektirdiği ihtiyaçlarla donanmaları için büyük özveride bulundunuz. Çocuklarımızın karneleri bir bakıma onların bize olan ihtiyaç düzeyinin de bir göstergesidir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarmak için düzenli çalışmanın ne kadar önemli olduğu sizler tarafından da çocuklarımıza hissettirilmeli ve yaşatılmalıdır. Önemli olan çocuklarımızın mutluluğudur.’’

Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin. Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.’’ Şeklinde konuştu.

Açıkyörük, 2018-2019 eğitim-öğretim yılını geride bırakırken bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı bir kez daha tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diledi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA