GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2019 19:21

Vali Su’nun Ramazan Bayramı Mesajı

Mersin Valisi Ali İhsan Su Ramazan Bayramı Dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Su’nun Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Su Mesajında şunları kaydetti; “Barış, kardeşlik ve dostluk duygularının en güzel şekilde harmanlandığı, sevgi ve saygı atmosferinin herkesin gönlünde hâkim kılındığı, yüce milletimizin en belirleyici vasıflarından olan yardımlaşma ve dayanışma hasletlerinin doruğa çıktığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İnancımızda ve kültürümüzde apayrı bir yeri ve önemi olan bayramlarımızı taşıdığı anlam ve manaya uygun olarak yaşamaya, bu özel günün gelecek nesillerimizin hafızasında hoş bir tat bırakacak şekilde yaşatmaya her bir fert olarak büyük özen göstermeliyiz.

Bu sebeple bayram süresince başta anne-babalarımız olmak üzere aile büyüklerimizin ellerini öpmeye ve hayır dualarını almaya, küçüklerimizin sevinçlerine sevinç katacak tutum ve davranışlarda bulunmaya, dost, akraba ve komşularımızla mümkün olduğunca bir araya gelmeye çalışarak bayramı hakkıyla idrak etmeliyiz.

Yine aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi ziyaret ederek her zaman onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin bu bayram vesilesiyle gönüllerini alarak onları da bayram sevincine ortak etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mersinli hemşehrilerimin, Milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.