GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2019 21:43

Silifke Festivale Hazırlanıyor

Bu yıl 46’ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinin 19-23 Haziran tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Silifke Festivale Hazırlanıyor

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok beraberinde Belediye Festival Komitesi Koordinatörü Eyüp Arslan ile birlikte İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir’ i ziyaret ederek festival hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Bu yıl ramazan ayı münasebetiyle festivalin 19-23 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılmasına karar verdiklerini bildiren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, bu yıl gerçekleştirecekleri program hakkında Kaymakam Cinbir ile karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Altunok yaptığı açıklamada, “Bu yıl 46.sını düzenleyeceğimiz Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalimizle ilgili tüm hazırlıklarımız sürüyor. Yöremize özgü Yörük kıl çadırlarının kurulması, yöresel yemek ve ilçemizde yetişen meyvelerimizin hem tanıtılması hem de gelen konuklarımıza ikram edilmesi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Sergi açılışlarımız, yerli ve yabancı halk oyunları guruplarımızın gösterileri, sportif faaliyetler, ses yarışmaları, yöremize özgü batırık ve yoğurt yarışmalarımız da festivalimiz etkinlikleri arasında yer alacaktır. Halka açık olarak sürecek festivalimizde ayrıca ünlü ses sanatçıları da yer alacaktır” dedi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir de yaptığı konuşmada, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’a hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Kaymakam Şevket Cinbir konuşmasında, “Bu yıl düzenlenecek olan festivalde biz de her türlü desteği vermeye hazırız. Belediyemizle ortaklaşa bu güzel haftayı en güzel şekilde kutlayabilmek amacıyla elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Halkımızın 45 yıldır coşku ve sevinçle kutladığı bu güzel festivalin bu yıl 46.sını yine halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde kutlamayı arzu ediyoruz.  Belediye Başkanvekilimiz Sadık Altunok başkanlığında devam eden festival çalışmalarımızı bugünden itibaren daha da hızlandırarak halkımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve tüm resmi kurumlarımızla birlikte coşku içerisinde bu haftamızı kutlayacağız” diye konuştu. Kaymakam Cinbir, festival komitesine ve belediye çalışanlarına çalışmalarında başarılar dilediğini sözlerine ekledi.