EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-05-2019 21:16   Güncelleme : 29-05-2019 21:30

Erdemli Meslek Yüksekokullarında Mezuniyet Sevinci

Mersin Üniversitesine bağlı 4 yıllık Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) ile 2 yıllık Erdemli Meslek Yüksek Okulu (MYO) dan bu yıl toplam 265 öğrenci mezun oldu. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde her iki okul için mezuniyet töreni düzenlendi.

Erdemli Meslek Yüksekokullarında Mezuniyet Sevinci

Törende konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, 21. Yüzyılda en değerli meslek gruplarını bilgi teknolojilerinin oluşturduğunu söyledi. Kula, ‘’Hür ve bağımsız bir ülke istiyorsak önce bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Hiç unutmayalım ki bilgi en büyük değer ve kazancımızdır. Bundan sonraki yaşamınızda okulunuzda edindiğiniz bilgileri ülkemizin kalkınması ve refahı için kullanalım. İşte o zaman hür ve bağımsız bir ülke meydana getiririz. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, ‘’Hepimizin ortak paydası milletimize ve vatanımıza karşı sorumluluklarımızın bilincinde olunmasıdır. Hepinizin hedefi cennet vatanımıza hizmet etmek olsun’’ diye konuştu.

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar da konuşmasında, gençlerin milli benliğe sahip yetişmelerinin önemli olduğuna değindi. Yaşar, evlatlarını gelecek adına bizlere teslim eden ailelere teşekkür ettiklerini belirterek mezun öğrencileri kutladığını ve gelecek yaşamlarında başarı dilediğini kaydetti.

Erdemli Uygulamalı Bilgi Teknolojileri ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik ise konuşmasında işletme bilgi yönetimi bölümünden 55, Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümünden 60 olmak üzere toplam 115 öğrencinin mezun olduğunu belirtti.

Mezun olan öğrencilerimizden ayrılmanın buruk sevincini yaşıyoruz diyen Çelik diğer yandan ise onların okullarından mezun olup hayata atılmalarından da mutluluk duyduklarını vurguladı. Çelik yeni mezun olan öğrencilere başarılar dileğinde bulundu.

Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İlhan Dağadur da konuşmasında, ailelerin çocuklarını kendilerine emanet ettiklerini anımsatarak, “Sevgili ailelerimiz Erdemli’de misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduğumuz, bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı, özverili çalışan idari ve akademik kadromuz yarınlara hazırladı. İçinizde onların geleceğe ile ilgili endişeniz olmasın. Çünkü buradan almış oldukları teorik ve uygulama derslerindeki performansları, yapmış oldukları sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra stajlarında göstermiş oldukları başarılar ile gereken imkânlar verildiğinde neleri başarabileceklerini bizlere fazlası ile kanıtlamışlardır. Bu yıl okulumuzdan 150 gencimizi mezun vermekteyiz. Mezun olan gençlerimize gelecekte işi bir yaşam diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmalarından ardından öğrencilere diplomaları verildi, anı fotoğrafları çektirildi ardından da geleneksel hale gelen havaya kep atma töreni yapıldı. Her iki okuldan toplam 265 öğrenci mezun oldu.