YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-05-2019 18:53   Güncelleme : 26-05-2019 18:58

Kızkalesi Bayrama Hazır

UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesinde yer alan Mersin’in turizmde gözbebeği Kızkalesi'nin ramazan bayramına hazır. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, turizmcilerin 9 günlük bayram tatili ile yeni turizm sezona hazır olduğunu söyledi.

Kızkalesi Bayrama Hazır

Doluluk oranının yüzde 60 dolayında olduğunu belirten Öztop, bayram esnasında bu rakamın yüzde 100’e ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

9 günlük bayram tatilini turizmciler olarak son derece önemsediklerini vurgulayan Öztop, tüm hazırlıkları yaptıklarını ve bayramı beklediklerini ifade etti.

2014-2015 yıllarındaki turizm patlamasını bu yıl da beklediklerini vurgulayan Öztop yaptığı açıklamada, ‘’2019 yaz sezonu dolulukta 2014-15 sezonunu geçecektir. Özellikle bizim gurbetçi diye tabir ettiğimiz Avrupa çalışanların tatile gelmesi ile doluluk oranımız yüzde 100’e ulaşacaktır. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği olarak yeni sezonun tüm turizmcilerimize bereketli geçmesini diliyorum’’ dedi.

UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesinde yer alan Mersin’in turizmde dışa açılan kapısı Kızkalesi’nde tatil yapmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Öztop, araçları ile tatile çıkacaklara da uykusuz ve yorgun yola çıkmamaları önerisinde bulundu.

Öztop, bayram tatilinin sevinçten hüzne dönüşmemesi için uzun yola çıkanların mutlaka dinlenerek arzuladıkları yere gitmelerini kaydetti.

Kızkalesi sahilinin bayram öncesinde de tatilcilerle dolmaya başladığını anımsatan Öztop, ‘’Artık yaz sezonu geldi ve herkesi Kızkalesi’ne tatile bekliyoruz’’ diye belirtti.