GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2019 17:28   Güncelleme : 26-05-2019 17:28

Emlakçılar Bu Eğitimi Kaçırmayın

Emlakçılar bu eğitimin sonunda Özellikle yabancılara gayrimenkul satışlarında önemli olan bir belge verilecek olan ve e devlette gözükecek bu MYT belgesini almak için eğitimi kaçırmamaları tavsiye ediliyor.

Emlakçılar Bu Eğitimi Kaçırmayın

Konu ile ilgili verilen bilgide; “Türkiye Gayrimenkul Profesyonelleri Derneği (TTPP) mensupları şimdiye kadar Türkiye'de çok sayıda yabancıya daire satışına aracılık etmiş ve ülkemize milyarlarca dolar döviz getirilmesine vesile olan saygın bir dernek.

Üyelerinin bir çoğu bir kaç yabancı dili rahatlıkla konuşan, çok sayıda yabancı kökenli uzmanı da istihdam eden TTPP bir çok köklü derneğin yapamadıklarını bir çırpıda yapıyor.

Üyelerine ve çalışanlarına Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile zorunlu hale gelen MYK belgelerini almaları için önce kapsamlı bir eğitim verdi, ardından da 50 üyesinin Alanya'da sınava girmesini sağladı. Süreç içerisinde kalan üyelerini de sınava sokarak üyelerinin yönetmelikler ile tam uyumlu hale gelmesi için gayret gösteriyor.

Sınav, MYK onaylı Özgül Belgelendirme tarafınca verilmektedir. Gayrimenkul sektörünün öncü kurumu TTPP tüm Türkiye'de yabancılara Satış yapan gayrimenkul profesyonellerini tek çatı altında toplamayı hedefliyor ve ülkenin bir çok şehrinden üyeleri bulunuyor.

Hedeflerini sıralayan Dernek Başkanı Yakup Uslu, Mersin'de faaliyet gösteren ve yabancılara odaklı çalışan gayrimenkul profesyonellerini de derneklerine beklediklerini belirtti.

Özgül Belgelendirme Satış Direktörü Mustafa Murat Çınar emlakçı sınavlarına bayramdan sonra Mersin'de başlayacaklarını, sınavlarının emlakçılığı meslek olarak yapan kişiler için endişe edilecek bir yanı olmadığını belirterek, "bu işi layığıyla yapanlar için tasarlanmış kolay bir sınav, alınan belge de e devlet sayfamızda gözüküyor ve bir çok ülkede geçerliliği bulunmaktadır. Emlakçı dostlarımız bu fırsatı kaçırmasın, Mersin'deki Sınavlarımızda katılsınlar" dedi

Mersin eğitimi için irtibat Eray Aldemir 0536 211 3802 olarak bildirildi.